Ринок газу в Україні поступово переходить із кубічних метрів на енергетичні одиниці. Оператори газорозподільних мереж зобов'язані вказувати у платіжках за квітень кількість спожитого газу крім кубометрів у трьох енергетичних одиницях – кВт/год, джоулях та гігакалоріях, повідомляє кореспондент Gazeta.ua.
"Це передбачено європейськими нормами. Кожен споживач має право на знати про якість газу, який він отримує. Саме від якості залежить – кількість отриманого тепла. В середньому по Вінницькій області калорійність газу – 8200 кілокалорій. Це вище державного стандарту. Всі нарікання на те, що газ горить і не дає тепло чи не такий колір полум'я повязані саме із якістю. Вона залежить від родовищ і умов транспортування.
На території Вінницької області розроблено 8 маршрутів постачання газу. Це об'єднання газорозподільних станцій, які мають газ однакової якості. Їх можна переглянути на сайті компанії. В залежності від цих маршрутів, людям будуть надавати інформацію про характеристики газу. По них можна буде вираховувати енергетичну цінність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українців примусять платити за тепло цілий рік
Зараз буде проходити інформативний період і ці показники не будуть відображатися на ціні газу. Але в майбутньому така залежність можлива. Так, як у всіх країнах Європи. Чим нижча якість газу, тим менша його ціна", - пояснює прес-секретар "Вінницягаз" Оксана Поліщук.
Вінницька облрада виступає проти абонплати за газ і вимагає у керівництва держави замінити склад Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Про це йдеться у зверненні до президенту та уряду, яке ухвалили 18 квітня.
Коментарі