Відразу після мобілізації центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді беруть на облік військових і заводять на них соціальні паспорти. Описують потреби їх сімей і передають до виконавчих органів влади.
"Робити соціальні паспорти почали влітку. До сьогодні зробили на всіх мешканців, які пішли на війну або вже повернулись. Обходимо всі сім'ї. Вказуємо доходи до мобілізації і після. Описуємо потреби в землі, житлі, забезпеченні медициною, освітою. Фіксуємо і при потребі звертаємося до відповідних служб, повідомляємо районну адміністрацію. Зараз у нас мобілізованих 166 осіб і демобілізовано — 46", - розповіла кореспонденту Gazeta.ua начальник Хмільницького районного центру соціальних служб Тамара Сашко.
По області рівень охопленості соціальними паспортами різний. Найкраща ситуація у Мурованокуриловецькому, Чечельницькому, Ямпільському, Хмільницькому районах та місті Ладижині. Найменший відсоток паспортів виготовили у Вінницькому, Жмеринському, Іллінецькому, Козятинському, Калинівському, Немирівському, Оратівському, Погребищенському, Тростянецькому районах і в місті Вінниці.
"Інформацію для соціального паспорта збираємо безпосередньо на місці проживання військових. Зустрітися і поговорити десь в адміністрації чи сільській раді не дозволяється. Тому в деяких районах не встигають об'їхати усіх. Не вистачає працівників", - повідомила директор обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Олена Стоялова.
Нагадаємо, 21 березня у Вінниці відкрили унікальний центр соціально-психологічної реабілітації європейського зразка. Має комп'ютерні кімнати, школу танців та майстерню ремонту візків. Обслуговує дітей та демобілізованих бійців АТО, які зазнали інвалідизації через поранення.
Коментарі