У Харківській області провели 39 обшуків у співробітників районних ТЦК та ВЛК, причетних до справи про підробку документів для уникнення мобілізації.
Про це повідомив начальник Слідчого управління ГУ Нацполіції в Харківській області Сергій Болвінов у Facebook.
"39 обшуків у працівників РТЦК та ВЛК - службовці змовилися та "заробляли" на ухилянтах. Вони зловживали владою, діяли разом тривалий час та встигли виключити з військового обліку людей, які не мали на це законних підстав. Службовці вносили завідомо неправдиві дані в документи - в результаті військовозобов'язаних визнавали непридатними або ж обмежено придатними", - сказано в повідомленні.
Болвінов зазначив, що фігуранти "сприяли переправленню чоловіків через кордон".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні готують кардинальну реформу системи ТЦК - Міноборони
"Також проводили махінації із заробітною платою - її отримували люди, які не проходили службу. За гроші "вирішували питання" про мобілізацію транспорту, який мав би їхати на передову", - розповів Болвінов.
За його словами, у всіх фігурантів вилучили гроші та майно, військово-облікові та медичні документи, на майно накладено арешти. Зараз правоохоронці вивчають документацію та допитують фігурантів.
"Під особливою увагою - статки та активи осіб з ТЦК та ВЛК, розслідуємо походження кожної гривні", - додав Болвінов.
На сьогодні процедура оскарження рішень військово-лікарських комісій (ВЛК) залишається незмінною, однак введено нове положення, яке передбачає перенаправлення на медичний огляд до комісій вищого рівня.
Якщо людина не погоджується з рішенням районного ТЦК після проходження медичного огляду, вона має право подати заяву про повторний розгляд. У такому разі керівник ТЦК зобов'язаний скерувати заявника до ВЛК вищого рівня, наприклад, обласної комісії.
Коментарі