Прихильники УПЦ МП захопили найбільший православний храм Черкас - Свято-Михайлівський собор.
Вранці 17 жовтня військовий капелан Володимир Рідний повідомив, що Свято-Михайлівський собор у Черкасах перейшов до Православної церкви України, про це він написав у Facebook.
Капелан зазначив, що відтепер храм буде завжди відкритий для військовослужбовців, адже він вже став Гарнізонним.
"Також на території храму буде створено осередок національного-патріотичного виховання, недільну школу та підготовку капеланів. Усі прихожани, які були і залишаються в Українській православній церкві (московського патріархату) - запрошуємо до молитви в Гарнізонному храмі українською мовою", - сказав Рідний.
Після цих подій прихильники московської церкви зламали вхідні ворота з ціллю потрапити на територію храму, вони застосовували сльозогінний газ. За даними видання 18000 близько 9:00 прихожани УПЦ захопили собор.
За наявною інформацією прихильники УПЦ МП на чолі з митрополитом Феодосієм, якому пред'явлено чотири підозри від правоохоронців за умисні дії, спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, проламали ворота. Усередині храму вони нападали на людей, ламали лавки та кидалися відрами та іншими предметами.
На відео з місця подій можна помітити, що у приміщенні храму частина людей застосовує проти одягнених у камуфляж арматуру від лавок та витісняє їх із собору.
Згодом на місце подій прибула поліція. Правоохоронці повідомили, що внаслідок бійки на території храму постраждало кілька громадян.
Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом хуліганства. Наразі встановлюються свідки та очевидці інциденту, а також вивчаються відеозаписи, оприлюднені в соцмережах.
Пізніше собор вдалося звільнити від прихильників УПЦ МП, зазначив капелан Рідний.
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко прокоментував події у соборі. Він закликав людей прийти до храму і висловити свою думку стосовно існування московської церкви у місті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Росія перетворила свою церкву на нейротропну зброю"
"Ми, як влада, не втручалися в це, громада добровільно перейшла до ПЦУ, але там уже відбувається щось неправомірне. Тому запрошую прийти і підтвердити волю громади", - наголосив Бондаренко.
Перше богослужіння українською мовою у Свято-Михайлівському соборі відбудеться у неділю, 20 жовтня, повідомляють священники. Службу очолить митрополит Іоан. 19 жовтня, у Дмитрівську поминальну суботу, у храмі проведуть панахиду за тих, хто віддав життя за незалежність України.
20 серпня Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо заборони діяльності на території України релігійних організацій, зокрема пов'язаних з РФ.
Згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, 80% українців підтримують цей закон.
Зазначається, що фактично в усіх регіонах переважна більшість українців підтримують ухвалений закон - від 71% на сході до 83% на заході.
Крім того, більшість українців - 61% - підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна Церква. Не підтримують таку ідею 16%, а для ще 20% це питання є байдужим.
Коментарі