У Вінниці відсьогодні у громадському транспорті з'явилися наліпки з QR-кодом. Вони дозволяють пасажирам платити за проїзд, не використовуючи готівку.
У кожному тролейбусі, трамваї та автобусі буде по три наліпки, щоб пасажирам було зручно розраховуватись.
Щоб сплатити за проїзд, потрібен смартфон або планшет з підключенням до мережі Інтернет. На пристрої має бути встановлений і підключений додаток Privat24 ПриватБанку. У людини повинен бути банківський рахунок, на якому є кошти для сплати за проїзд.
"Треба підійти до наліпки з кодом. Відкрити на мобільному пристрої додаток Privat24. Обрати позначку "Транспорт". Потім – позначку "Оплата проїзду". Щоб відсканувати код, треба тримати пристрій так, щоб код був у рамці, яка з'явиться на екрані", - пояснює директор Вінницької транспортної компанії Михайло Луценко.
Після сканування на екрані можна побачити суму за проїзд, після чого натиснути "Придбати". Тоді з'являється квиток з серійним номером, видом транспорту, його номером, датою та часом видачі. Після чого треба натиснути "Закомпостувати".
Банківська комісія за послугу відсутня, пасажир оплачує лише вартість квитка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли, як працюватиме "електронний квиток" у всьому громадському транспорті
Результати нового виду оплати побачать за тиждень. Та в "Транспортній компанії" уже прогнозують, що цей вид оплати буде популярним лише серед молоді.
"Лише 3-5 відсотків від усіх пасажирів будуть користуватися QR-кодом. В першу чергу це молодь. Ця послуга не є заміною чомусь. Це спрощення оплати за проїзд. Пасажир уже не буде залежний від кондуктора. Або водія, який бере за проїзд. Пасажир самостійно може оплатити за проїзд", - додав Михайло Луценко.
Як повідомляють у ПриватБанку, сьогодні оплата проїзду за допомогою смартфону та QR-коду працює в громадському транспорті 20 українських міст.
Ще у грудні стало відомо, що у громадському транспорті впроваджують нові методи оплати для пасажирів. Розрахуватися за поїздку вдасться за допомогою власного смартфону.
Начальник відділу автоматизованих систем управління ВТК Сергій Жабко запевняє, що розрахунок готівкою також залишиться доступним. Квитки знаходитимуться у водія.
Подібна система оплати діятиме в так званий "перехідний період", що триватиме до впровадження у Вінниці Е-квитка.
Коментарі