У Вінниці впроваджують нові методи оплати для пасажирів.
У громадському транспорті міста в найближчий час розрахуватися за поїздку вдасться за допомогою власного смартфону, пише vinbazar.
Нововведення мають вирішити питання з дефіцитом кондукторів на окремих маршрутах.
Для вінничан готують механізм розрахунку за допомогою SMS або через додаток Приват24.
"Процес переходу на електронний квиток трішки затягнувся, тому виникла потреба зробити альтернативні методи оплати. Щоб сплатити за проїзд, пасажиру потрібно відправити безкоштовне SMS на короткий номер 877. З мобільного рахунку знімуть 4 гривні та надішлють зворотнє повідомлення з підтвердженням. Діятиме такий квиток протягом години", - говорить начальник відділу автоматизованих систем управління ВТК Сергій Жабко.
У повідомлені потрібно надсилати спеціальний код. На початку літера "S", що означає суму, далі буквений код транспорту, в якому здійснюється поїздка. В кінці додаємо номер маршруту.
A - міський автобус;
B - тролейбус;
C - трамвай.
Наприклад, щоб оплатити поїзду в трамваї №4 "Залізничний вокзал - Барське шосе" потрібно надіслати таке SMS:
Скористатися послугою наразі вдасться лише абонентам "Київстару". З іншими мобільними операторами досі тривають переговори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вимагають безкоштовного проїзду для школярів
Розрахуватися вінничани зможуть і за допомогою додатку Приват24. У Вінницькій транспортній компанії планують розмістити в громадському транспорті спеціальні QR-коди, після сканування яких, здійсниться оплата за проїзд, а пасажир отримає повідомлення із зображенням квитка.
Начальник відділу автоматизованих систем управління ВТК Сергій Жабко запевняє, що розрахунок готівкою також залишиться доступним. Квитки знаходитимуться у водія.
Подібна система оплати діятиме в так званий "перехідний період", що триватиме до впровадження у Вінниці Е-квитка.
Сьогодні тривають роботи з реалізації проекту електронного квитка. У вересні перші валідатори для сплати проїзду спеціальною карткою встановили в 6 одиницях громадського транспорту міста та обладнали контактну мережу. Спеціалісти чеської компанії Mikroelektronika тестують роботу.
Коментарі
1