У селищі Петриківка, що на Дніпропетровщині, на скульптурі гігантської писанки тепер красується пара закоханих павичів, яка прикрашена дивовижними квітами.
Петриківський художник-кераміст Наталія Підгірня закінчила роботу над символом Петриківки та похвалилася результатом у Facebook.
"На реставрацію писанки пішло чотири дні. Розпочала у вівторок, а в п'ятницю вже закінчувала з помічницею Іриною Грінько, бо треба було обов'язково встигнути до Дивоцвіту. Хотіла трішки раніше розпочати, та дощ не давав", - говорить Gazeta.ua Наталія Підгірня.
Важко було розписувати по негладкій поверхні. Та найважче було переносити палючі промені сонця, які ще й відбивалися від білосніжної писанки прямо в обличчя та засліплювали очі, каже майстриня.
Ідея розпису з павичами виникла відразу, як тільки мені сказали, що писанку доведеться реставрувати. Блакитну гамму кольорів міняти не хотілось. Ними писанка і відрізняється від усіх розписаних об'єктів Петриківки. Але цього разу вирішила збагатити палітру. Добавила свій улюблений смарагдовий колір, яким так багаті ці прекрасні птахи. Можна сказати писала з натури, бо зі мною було справжнє перо павича. Сам символізм, яку несе писанка - три християнські чесноти Віра-Надія-Любов. Вони втілені в трьох ангелятах які допомогають берегти мир, злагоду, благополуччя та дерево життя. Любов - це основний оберіг життя, що й хотіла донести в цьому проекті", - додала Наталія.
Користувачі соцмережі упевнені, що писанка стане найулюбленішим місцем для селфі.
Наталя прикрасила писанку до обласного етнофестивалю "Петрикiвській дивоцвiт", який пройде в смт Петриківка сьогодні, 15 вересня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бібліотекар створила шедевр зі своєї столітньої хати
"Петриківський дивоцвіт" — це щорічний етнографічно-фолькльорний фестиваль, що відбувається на початку вересня в селищі Петриківка. Фестиваль започатковано в 2008 році з метою популяризації українського народного мистецтва та зеленого туризму в Україні.
В 2013 та 2014 роках фестиваль відбувався в Дніпропетровську.
Коментарі