Митець Анатолій Бойко має найбільшу у світі колекцію виробів із яєчної шкаралупи, обкованих металом. Цю техніку винайшов самостійно.
"Видуваю яйця і сушу шкаралупи близько півроку. Різьблю візерунки на яйцях ювелірними борами. Далі готую метал: срібло, мідь, бронзу, латунь. Спеціальні металеві дроти замовляю з-за кордону. Обковую яйця цими дротами та прикріплюю спеціальними смолами, які виготовляю за секретною формулою", – розповідає Анатолій Бойко з Володимир-Волинського.
Занесений до Книги рекордів України.
"Світові експерти підтверджували, що моя техніка є унікальною в світі. Але потрібна велика сума, аби приїхала спеціальна комісія від Книги рекордів Гіннеса. Найважчий різновид цієї техніки - дзеркальний. Просвердлюю у шкаралупі понад 4 тис. дірок та обковую металом", – зауважує.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Пам'ятаю запах мотоциклу" - гонщик показав колекцію, зібрану за 40 років
Уміє також витягувати шкаралупу у довжину.
"Хімічними засобами шкаралупу із кальцію та кремнію не розм'якшити, її можна тільки розчинити. Тому використовую фізичні закони природи. Якщо сиру дерев'яну дошку покласти на 2 камені і ще один на її центр, то за якийсь час дерево посередині провисне - має мікропори, крізь які випаровується рідина. Вони є і в яєчній шкаралупі, бо пташеня має чимось дихати. Намочую її у спеціальній смолі з ефектом тягучості, кладу вантаж і залишаю на кілька місяців", – розповідає.
Каже, найбільше витягнув гусяче яйце: з 9 до 54 см. На це пішло півроку.
Детальніше про захоплення Анатолія Бойка читайте у найближчому номері журналу "Країна".
Фінансист Євген Дмитрук 2005-го почав збирати власну колекцію українського народного мистецтва - живопис, ікони, одяг, кераміка, вжиткові речі. 2014-го разом із дружиною Людмилою створили електронний мережевий атлас народного мистецтва "Кровець" krovets.com.ua: оприлюднили там значну частину власної колекції, а також розмістили експонати 6 інших колекціонерів. Зараз колекція налічує понад 2700 експонатів.
Коментарі