Ексклюзиви
пʼятниця, 08 квітня 2016 14:46

"Прижену фуру під міськраду і спалю в знак протесту" - біля Вінницької мерії мітингували проти нового кладовища
10

Фото: Тетяна САРАХАН

Сьогодні, 8 квітня більше 300 жителів мікрорайону "Академічний", "Сабарова" та ще 8-ми житлових масивів вимагали мерію відмовитись від облаштування 9-го міського кладовища.

О 8.15 годині ранку перед входом до міськради підносять штучні квіти, надгробні вінки та кошики. Двоє чоловіків встановлюють два надмогильні хрести. Жінки і діти розгортають яскраві плакати із надписами "Ми не хочемо жити на кладовищі!", "Ні похоронному бізнесу під моїми вікнами", "Яка влада, такі й плани".

"Якби ми знали, що тут буде кладовище, то ні за яку ціну квартиру не купляли. На генплані чітко бачили, де побудують дитсадок, дитячі майданчики. А земельна ділянка навпроти нашого мікрорайону, яку віддають під кладовище, теж планували забудувати житлом, - підносить великий надмогильний вінок Леся Донець. - Треба розбиратися, хто кому і в чому не зізнався. Забудовник Гіренко поки не виходить на контакт, ігнорує".

Ініціативна група зачитує звернення до мера Вінниці, президенту та спікеру Верховної Ради. Дивуються, чому геологи не дослідили глибину грунтових вод на відведеному полі.

"Земля сира, копнути 2 метри в глибину і грунтові води. Поле йде під нахилом до міста. По санітарним нормам має бути навпаки. Є 2 річечки, які витікають з цього поля і впадають у озеро "Вишенька". Виходить, з кладовища вся мертва вода стікатиме у місто. Це вже екологічна проблема і це стосується усіх вінничан" - пояснює організатор мітингу Віталій Донець.

До натовпу підходить Леонід Погонець. Показує свій генплан. На ньому його приватна земля розташована на території майбутнього кладовища.

"Вісім років тому я взяв гектра землі. Створив приватну фірму. Звів будівлі. А тепер дізнаюсь, що землю забрали під кладовище. Тому я не дам їх знести. Це моя земля. Інакше прижену фуру під міськраду і спалю в знак протесту" - каже Леонід Погонець.

Жителі пропонують альтернативну ділянку для облаштування кладовища - на Барському шосе. Цю пропозицію хочуть винести на громадські слухання.

"30 березня були слухання у клубі "Водоканалу", але про них ніхто не знав. Оголошення ніби десь в газеті надрукували і в ЖЕКах розвісили. На збори прийшло близько 130 людей. Такої кількості недостатньо, щоб вирішити, де нам далі хоронити вінничан. Тому ми вимагаємо у влади повторно провести слухання" - каже Олександр Дроздик.

"Біля нової "Рошен" є велика територія. Хай під їхніми вікнами похоронні похоронні процесії ходять . А я не хочу, щоб мої онуки жили на кладовищі" - вигукує з натовпу Олександра Смаковська.

Від будинків до майбутнього захоронення - 300 метрів санітарно-захисної смуги. На ній будуються дачні будинки. На думку чиновників з-за них не буде видно кладовища. Додатково обіцяють висадити дерева, які теж загородять цвинтар.

- Відколи мікрорайон увійшов у межі міста, обіцяємо вам допомогти збудувати дитсадок, дитячий майданчик та всю інфраструктуру, - каже заступник голови міськради Андрій Рева. - А взагалі, дозвіл на будівництво мікрорайону "Академічний" та на будівництво кладовища виділяли у Вінницькому районі. Про це знав забудовник. Чого він цього не сказав, не знаю.

Читайте також: Вінниця стала містом з найвищим рівнем життя - опитування

Після 3-годинного мітингу домовились сісти за стіл переговорів у понеділок, 11 квітня. Жителі збирають підписи, щоб провести громадські слухання.

Як повідомляв Gazeta.ua, жителі нового мікрорайону "Академічний" намагаються скасувати рішення міської ради про виділення більше 36 гектарів під кладовище. Не хочуть споглядати за вікнами хрести, вінки та могили.

Зараз ви читаєте новину «"Прижену фуру під міськраду і спалю в знак протесту" - біля Вінницької мерії мітингували проти нового кладовища». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути