Сьогодні у селі Сосонка Вінницького району відкрили надсучасну школу. Цього чекали більше 12 років.
До того часу навчались у 100-річній. Діти мусили ходити до школи у дві зміни. Не мали їдальні. Нову школу почали будувати 12 років тому. Будівництво велося з грубими порушеннями. Звели стіни і встановили вікна. Дахом не покрили. Аварійну недобудову згодом знесли. Залишили лише фундамент.
"В той час постало питання закривати стару школу. Будівля була аварійна, а дітей пропонували возити в сусідню Стрижавку або Вінницю. Для такого села, де більше 3 тисяч населення це був би жах. Ми довели, що школа потрібна Сосонці. Щороку руйнувалася недобудова і не було надії. Старт новому будівництву дав нинішній президент Петро Порошенко, коли був ще депутатом. Багато говорили, що проект не реалізується, але це таки сталося", - говорить голова Вінницької райдержадміністрації Михайло Демченко.
Будівництво школи обійшлося майже у 50 млн. грн. Будівля повністю укомплектована меблями. Має незвичайний інтер'єр. Вигляд кожного класу не повторює іншого і облаштований за стандартами Нової української школи. Стіни коридору розмальовані чорними дотепними котами, мишами, пінгвінами.
"Це наша родзинка. Заглядали в гугл-пошуковик. Сподобались малюнки котів. Вони в нас не останні. Ще будуть. Не все встигли намалювати. Чорні коти дуже пасують до дизайну нашої школи. Дуже багато робили своїми руками. Продумували усе до дрібниць", - говорить заступник директора Олена Дзінюк.
У будівлі розташований актовий зал у рожевих тонах. Великий спортивний зал – з глядацькою трибуною, тренажерами, роздягальнею та душовою кімнатою. На кожному поверсі - сучасні вбиральні.
Їдальня облаштована сучасними меблями. Кухня – усім необхідним інвентарем.
"У нас такі спеціальні холодильні столи, які не всі елітні ресторани мають. Вони розділені на три відділи і м'ясо чи риба не передаватимуть ніякого специфічного запаху. Навіть каструлі нам купили з 3-шаровим покриттям. Вони не пригорають. Нам можуть позаздрити навіть 5-зіркові готелі", - говорить кухар Мирослава Шевчук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вишиванки, банти і кульки на святковій лінійці – як першокласники пішли до Нової української школи
В день Першого дзвоника усі бажаючі змогли прогулятися по всій школі. Бажаючих ділили на групи і вчителі їм влаштовували екскурсії. Багато місцевих людей взяли участь у закінченні будівництва та підготовці до відкриття.
У селі Чорний Потік, що на Прикарпатті, люди власними силами взялися добудовувати школу. Будівельники, які виграли тендер, звели лише два поверхи. Тривалий час будівля стояла покинутою, в той час, як діти в цьому селі навчаються в аварійному приміщенні старої столітньої школи.
Більшість із селян добре розбираються в будівельних роботах, адже постійно їздять на заробітки за кордон. Сюди приходять замість того, щоб відпочивати вдома. Допомагає їм місцева інтелігенція - вчителі, директор школи та священик.
Коментарі