Вінничанин Сергій Бондаренко почав вирощувати австралійських червоноклешневих раків.
Від річкових раків, які зазвичай мешкають в Україні, австралійські мають синій колір, у воді переливаються кількома тонами, пише vinnitsa.info.
"Такі раки в Україні з'явилися зовсім нещодавно. Стало цікаво, що це таке. Замовив кілька штук по Інтернету. Запустив їх у домашній акваріум. Нещодавно з'явилося потомство. Доводиться їх роздавати, адже для всіх не вистачає місця", - розповів Сергій.
Тримає їх у домашньому акваріумі.
"Крім окрасу вони ще відрізняються розмірами та вагою. Однорічний австралійський рак розміром з омар. Важить в середньому 120 грамів. У нього більше м'яса. Таких раків можна розводити не лише для краси, вони їстівні. Їх готують, як делікатес", - продовжує Бондаренко.
Годує клишоногих замороженим кормом для риб та вареним горохом.
"Взагалі то раки їдять і траву, і м'ясо. Але в акваріумі це робити не варто. Бо так тільки буде псуватися вода, у якій вони живуть. З'являться бактерії і всі, хто живуть в акваріумі загинуть. А загалом, австралійські раки люблять тепло. Тому вода має бути з постійною 25-градусною температурою. Як відомо, раки люблять жити під камінням. У так званих "хатках". Щоб вони затишно себе почувалися, зробив їм по "кімнаті" з водостічної пластикової труби діаметром на 50 міліметрів", - каже Бондаренко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Людина-птах" на параплані вчить літати диких гусей - унікальне відео
Фермер і селекціонер Анатолій Патій дивує світ своїми експерементами.
Чоловік має під Києвом власну бананову ферму. На ній він вирощує багато екзотики.
Найзнаменитішим із його експериментів став найбільший в світі ананас. Кожен плід ананаса українського фермера важить більше 15 кілограмів.
Коментарі