Звільнений керівник Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд заявив, що місцеві депутати звільнили його з посади, оскільки "не сприймають" сучасної культури і хочуть лишити Одесу на рівні провінційного міста.
"Це довга історія. Вона почалась із політичних протиріч із "Опоблоком", який не може мені пробачити проукраїнської позиції. І потім це перейшло в розряд якоїсь майже релігійної ворожнечі. Це світоглядний конфлікт. Ці люди не сприймають того, що перевищує їхні персональні горизонти. Їх дратує те, що виходить за межі розуміння про те, яким має бути життя провінційного міста, якою має бути провінційна культура. А я хочу, щоб культура Одеси перестала бути провінційною, бо я ще пам'ятаю іншу Одесу- Одесу 80-х, Одесу 90-х, де вирувало мистецьке життя, де було чутно голос інтелектуалів. Тепер це місто, яке все більше схоже на те, як його називають "смт Одєсочка". Місто несмаку, місто якихось дешевих розваг для туристів", - сказав Ройтбурд у розмові на "Сніданок з 1+1".
Ройтбурд подякував тим, хто підтримував його після звільнення, сказав, що "боротиметься".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одесити збираються на мітинг з підтримки Ройтбурда
"Я приємно здивований. Вчора у мене було відчуття, що був день народження. Я на день народження не кожен рік отримую таку кількість звернень, дзвінків, дописів, підтримки, любові. Для мене це був тяжкий, але дуже щасливий день. Я побачив, скільком людям небайдуже те, що ми робимо. Я сподіваюсь, що про часи Ройтбурда ще зарано говорити у минулому часі. Ми ще поживемо і поборемося", - розповів художник.
Ройтбурда призначили у березні 2018-го тодішнім головою Одеської обласної державної адміністрації Максимом Степановим. Художник переміг у конкурсі на посаду директора Одеського художнього музею 6 грудня. Депутати "Опоблоку" унеможливили призначення директора музею в Одесі через антиросійські висловлювання художника.
Коментарі