З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну українські митці почали створювати багато робіт. У них вони розповідають про війну, про емоції, що переживають, і навіть про переживання цілого народу. Відкривають все більше нових виставок, на яких показують будь-які витвори мистецтва, і в яких кожен можна знайти щось для себе чи про себе.
Gazeta.ua розповідає про виставки в Україні, які представили цього тижня.
"Лендліз. Перезавантаження"
У Національному музеї історії України у Другій світовій війні днями відкрили нову виставку "Лендліз. Перезавантаження".
Експозиція розповідає про співпрацю країн антигітлерівської коаліції в роки Другої світової війни та держав світу під час російсько-української війни.
Виставка "Лендліз. Перезавантаження" налічує 98 експонатів. Серед них – ті, що розказують про часи Другої світової, і ті, які розповідають про війну, що почалася у 2014.
Можна побачити, наприклад, зброю, що отримала Україна від США з початку повномасштабного вторгнення, чи особисті речі українських військових.
Виставку можна відвідати з вівторка по неділю від 10:00 до 19:00 за адресою вул. Лаврська, 27. Вхід: для дорослих – 30 грн, для студентів та школярів – 20 грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Раніше малювала котиків" – 15-річна українка створює щемливі картини про війну
"Десенсибілізація"
В Одеському музеї західного та східного мистецтва відкрили першу виставку з початку повномасштабної війни в Україні. Там можна подивитися експозицію під назвою "Десенсибілізація".
У музеї представили близько 20 робіт української художниці Анни Білої. На великих малюнках – образи людей, які зустрічалися мисткині впродовж життя. Усі картини намальовані до початку повномасштабної вторгненння.
Художниця також зазначила, що з початком повномасштабної війни картини набули нового значення.
"Мене завжди цікавила тема дітей, проживання якихось складних емоцій дитиною. Зараз на фоні такої великої кількості дітей, які постраждали, які також біженці. Так, я бачу в них новий зміст", – розповіла Біла.
Роботи можна буде подивитися до 24 липня.
"Спротив 2022"
На Андріївському узвозі відкрили виставку під назвою "Спротив 2022". Там представлені військові трофеї і роботи українських митців, зроблені із залишків російських ракет та снарядів.
Виставка створена волонтерськими колективами, що забезпечують військові підрозділи.
Серед експонатів: катапульта російських пілотів, знешкоджені зразки касетних снарядів "Ураганів" та "Градів", частина ракети "Точка-У", самовар 1895 року, який знайшли в бліндажі в Гостомелі.
Подивитися на виставку можна за адресою Андріївський узвіз, 11.
"Діти. Війна. Майбутнє"
На станції метро "Золоті Ворота" представили 300 дитячих малюнків, створених під час війни. Це виставка "Діти. Війна. Майбутнє".
Малюнки планують продати на аукціоні та направити гроші на підтримку постраждалих людей під час війни.
Подивитися виставку можна з 9 по 17 липня у верхньому вестибюлі станції метро "Золоті ворота".
Виставка військового, що почав малювати під час реабілітації
У Полтаві медичний університет тимчасово став арт-центром. Військовий Олександр Сіваш, який проходить у закладі реабілітацію після тяжкого поранення, представив виставку своїх картин у місті.
Малює він їх лівою рукою, оскільки праву втратив. Писати картини чоловік почав під час реабілітації. Нині створив близько 30 робіт.
Картини і історію художника активно поширюють у соцмережах.
Побачити картини можна у Полтавській обласній бібліотеці.
На Закарпатті провели міжнародну мистецьку резиденцію BIRUCHIY TRANSCARPATHIA 022. ART WAR. Представили роботи 40 митців з України, Італії, США, Австрії, Великої Британії, Франції, Іспанії, Чехії, Данії та Польщі.
Зазвичай захід проводили на Бірючому острові, що на Запоріжжі. Цього року місцем проведення через тимчасове захоплення території російськими військами стало Нижнє Селище Хустського району Закарпатської області.
Коментарі