Сьогодні проголосували за майбутнього президента близько 150 людей у Черкаському геріатричному пансіонаті. У цьому закладі постійно чи тимчасово проживають люди похилого віку, ветерани війни та праці, інваліди, у тому числі з психоневрологічними захворюваннями. За ними цілодобово доглядає медперсонал.
"На те, що зміниться щось на краще, я не сподіваюся, але проголосував за Юльку. Я і ті года за неї голосував. Нема кому вірить. А вона трошки порядочна наче", - говорить 70-річний Анатолій Коляда. Він - невисокий, з червоним носом. Сидить на ґанку. Показує, як пройти до дільниці.
Вибори проводять у одній з великих кімнат першого поверху пансіонату. Підопічні закладу почали приходити голосувати відразу після сніданку о 8:00. Більшість приводили медсестри. Деяких людей везли на інвалідних візках. Натовпу немає, бо пускають в кімнату по 3-4 людей за раз. Паспорти кожному приносить молода секретарка із кабінету директора.
"У нашому закладі перебуває зараз 152 особи - 82 жінки, 63 чоловіка, і ще 7 осіб - у психоневрологічному відділенні, - говорить директор 33-річний Сергій Шевчук. Червонощокий, вдягнений у сірий светр та темні штани. Стоїть біля членів комісії. - У наш заклад люди потрапляють на підставі заключення спеціальної комісії. 75% пенсії перераховується в державу, а інші 25 видають їм на руки. Рішення перебувати в закладі завжди добровільне. Якщо людині тут не подобається, вона може завжди піти. Люди тут живуть і по 35 років. Аж до настання смерті. Є ті, яким 103 роки відсвяткували тут".
У кімнаті стоїть різкий запах тютюну. Стіл членів комісії накритий рожевою скатертиною, кабінки закрили червоною тканиною. Позаду комісії висить плакат із визначними історичними діячами і жовто-блакитна мальована стрічка над ним.
"Я поставив галочку "ні за кого", - розповідає 73-річний Георгій Комасько після голосування. - Я водієм в автобусному парку робив. На 15-му маршруті, одиниці, на восьмьоркі їздив. Хороший заробіток у мене був, по Черкасах тоді ніде такого не було. Уже шість років тут. Сам сюди напросився. Є один син, але він безобразник. Друзів не маю. Протівні тут люди".
Черг до кабінок немає. Голосування відбувається швидко.
"Я свого кандидата по газеті вибрала. Нам тут роздають", - говорить 78-річна Катерина Рак. Запнута у жовтогарячу вовняну хустину в коричневому пальті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як голосували в Полтавському районі - показали фото
"Кандидат должен быть рабочим, чтобы не говорил, а делал. Ну, и образованный, языки знал. Чтобы страну за рубежом мог представлять, - говорить Катерина Іванівна - інтелігентного вигляду невисока літня жінка, вдягнена у чорний в тонку білу смужку костюм. - Я сама из Луганской области. Дочка привезла, в Черкассах живёт. Четыре года тут уже. Голосовала за Луганского кандидата. Он мне сам вчера позвонил. Говорит: "Катерина Ивановна, вы знаете, за кого от луганчан нужно голосовать? За Бойко". За своего и проголосовала. Не хватило совести спросить, как он меня нашёл".
Об 11:40 голосування майже завершується. Урни збирають і несуть до лежачих підопічних. Їх близько 35 осіб. Медперсонал не пускає з собою спостерігачів, які не мають халатів та масок.
Всього в Черкаській області проголосували близько 63% зареєстрованих громадян, за попередніми даними Комітету виборців України.
Результати першого туру виборів президента України ЦВК повинна оголосити не пізніше 10 квітня.
Оригінали протоколів регіональних виборчкомів почнуть звозити в ЦВК 1 квітня, повідомила секретар Центрвиборчкому Наталія Бернацька.
Коментарі