четвер, 20 лютого 2020 22:40

Кількість шенгенських віз суттєво зменшилась - як працює Генконсульство Польщі
12

Фото: Фото: Ігор Муха

Десять років тому у Вінниці відкрили Генконсульство Республіки Польща. За цей час воно видало більше 900 тисяч віз, 20 тисяч Карт Поляка.

"Колись наше консульство було розташоване в одній кімнаті, на дверях якої була непримітна табличка. До відкриття установи великих зусиль доклали тодішній мер Володимир Гройсман і голова облдержадміністрації Олександр Домбровський. Зараз це повноцінна установа, яка постійно розвивається", - каже генеральний консул Дамян Цярцінські на прес-конференції.

Автор: Фото: Ігор Муха
 

В 2010 році консульство переважно видавало шенгенські візи і лише 32 % національних, то в 2019 році - понад 89% віз національних з метою працевлаштування у Польщі, і 11% візи для студентів чи стажерів. На це вплинуло введення безвізу і біометричних паспортів. Тому за минулий рік шенгенські візи отримували переважно іноземці.

100 полонійних організацій і товариств діє на території консульства. Також створено понад 40 польських народних ансамблів, хорових колективів та студій.

"У першу чергу наше консульство розташоване у цій частині України, бо тут живе найбільша кількість поляків. На території Вінницького консульського округу офіційно проживає більше 70 тисяч корінних поляків, це майже половина всіх поляків, що живуть в Україні. Насправді, неофіційна цифра значно більша. На нашу думку, сягає 400 тисяч поляків. Тому, багато людей отримують Карти Поляка. Торік видали 2600 таких документів. У 2018 - му закінчився десятирічний термін дії перших карт і консульство робило продовження дійсності Карт Поляка, а менша частина видача перших карт поляка", - каже генеральний консул.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якою має бути зарплата, щоб українці не їхали на заробітки

Торік внесли зміни в умови отримання Карт Поляка і дозволили отримувати їх полякам усіх країн, а не лише країн бувшого Союзу. Вперше була вручена карта поляка в Бразилії.

"Буквально на днях освоїли новий досвід. За правилами консульства Карту Поляка робимо за дозволом обох батьків. До нас звернулась жінка, яка хотіла зробити карту своїй донці, щоб та вступила у вуз. Батько цієї дитини є моряком і плаває по світі і повертатися додому не планував. Ми розпитали в якому з портів той чоловік буде найближчим часом, виявилось це Хюстон в США. Нам вдалося сконтактувати з консулом, батько там зробив дозвіл, який переслали у Вінницю і дитина зможе отримати карту", - каже Дамян Царцінські.

Польську мову вивчає 18 тис. учнів. Діє 90 державних шкіл та дитячих садочків

Консули часто бувають у відрядженнях, де проживають поляки і намагаються їх підтримати: організовують зустрічі у Польщі, запрошують на обмін досвідом та інші заходи.

"На запрошення консульства до України приїздлять дуже відомі у Польщі гурти. Коли я кажу про це своїй родині, то вони в шоці, бо це справжні польські зірки, на яких потрапити на батьківщині досить складно", - додає консул.

Автор: Фото: Ігор Муха
 

Насамкінець консул згадує річницю розстрілу небесної сотні. Каже, що однозначно підтримують територіальну цілісність України та проти окупації Криму і Донбасу.

У лютому 2010 року почало свою роботу Генеральне Консульство Республіки Польща у Вінниці. Тоді охоплювало Вінницьку, Хмельницьку та Житомирську області. Першим консулом став Кшиштоф Свідерек, потім був Томаш Олейнічак. З 2018 року Генеральним консулом є Дамян Цярцінські. Представництва консульства, окрім Вінниці, розташовані у Житомирі, Хмельницькому та Чернівцях.

Цього року завдяки консульству проведуть інструментальний конкурс імені Яна Падаревського, який народився в Хмільницькому районі. У травні заплановане 100-річчя підписання Вашавського договору підписаного Семеном Петлюрою та Юзефом Пілсудським.

Зараз ви читаєте новину «Кількість шенгенських віз суттєво зменшилась - як працює Генконсульство Польщі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути