В Якутії працювали при 50-градусному морозі і їли сушену картоплю, буряк, моркву. Хліба не було і нічого свіжого. А в Україні було багато хліба, але від людей його забрали і морили голодом.
Про це розповідає колишня репресована 84-річна Катерина Пелехата. Вона прийшла запалити свічку в день пам'яті жертв голодоморів 26 листопада у Львові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 300 свічок запалили в пам'ять жертв Голодомору
"Я пізнала голод і холод у на засланні у Якутії після війни. Бачила, як гинули люди. Їх не встигали хоронити, бо земля була замерзла. Їх клали у металеві ящики з-під вугілля і вони лежали поки земля не розмерзла. А в Україні на 10 років раніше так само на вулицях лежали тіла замордованих голодом. Сьогодні прийшла їх пом'янути. Маємо пам'ятати про людей, які померли від голоду в 20-х, 30-х і 40-х роках. Нас нищили нелюдськими способами", - пригадує вона.
Катерина Василівна народилася в Дрогобичі 1932 року. У 9-му класі її під конвоєм вивезли на Урал, де пробула рік. Була зв'язковою підпілля. 6 років провела в Якутії, 22 роки у Воркуті. 1979-го з чоловіком і двома дітьми приїхала до Львова.
Під час Голодомору 1932-1933 рр. у пікові місяці щохвилини помирали 24 людини, щогодини - 1440, щодня - 34 560 людей.
В парку розвісили фотографії жертв Голодомору
Коментарі