Вечеря-батл. Таку незвичну презентацію зробив шеф- кухар ресторану морепродукти Батискаф Резо Теймуразов.
Батл відбувався між продуктами із Чорного моря та з-за кордону. Гості могли порівняти смак страв і вишуканість їхнього приготування.
О восьмій вечора на відкритий майданчик сходяться шеф- кухарі ресторанів. Для них накрили найдовший стіл у центрі залу. Літній майданчик тут з'явився у липні. З 3 поверху відкривається неймовірна панорама на вечірню Вінницю. Меблі тут прості, дерев'яні лави прикриті м'якими подушками. Зверху майданчик накритий тентами, але найбільша перевага в тому, що тут водночас можна подихати свіжим вечірнім повітрям і подивитися на неймовірний краєвид.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Форшмак із барабулі, вишневий буряк та десерт "Шу" – чим дивували на званій вечері Слов'янський двір
Шеф-кухар Резо Теймуразов закінчує останні приготування страв. За роботою кухарів тут можна спостерігати через велике прозоре скло. Кухня невелика, але чиста.
"Ідея такої вечері прийшла одночасно мені та власнику закладу Валерію Сіверчуку. Ми хотіли показати людям, що продукти з Чорного моря не поступаються якістю, вони смачні та вишукані. А ціна на такі продукти вдвічі нижча, ніж на закордонні", - каже Резо.
Для першого батлу виносять тартар із лосося та форшмак.
Форшмак із дунайки ніжний, з легкою нотою риби. Тартар із лосося більш гострий. Тут відчуваються спеції та червоний перець. Запивати страву пропонують неймовірним розмариновим вином, яке доповнює рибний дует.
Наступними вражають чорноморські мідії.
Їх подають у металевій кружці з вершковим соусом. Поряд великі новозеладські, запечені під голубим сиром. Дует доповнює новозеландське вино сорту совінйон. До мідій в окремих мисочках вода з лимоном. Гості вправно беруть страву руками. Усі одразу відмічають, що чорноморські мідії більш ніжні. Їх легко прожувати і вони мають вершковий смак. Мідія із Новозеландії більш пружна, має незвичне поєднання сиру, але прожувати її трішки важче.
На гаряче в Батискафі подають стейки з тунця та ската.
"У приготуванні страв немає жодної різниці. Головне - вміло просмажити. Аби тунець не був жорстким, вчасно зняти з вогню", - каже шеф-кухар.
Гості відзначають, що м'ясо ската схоже на качатину, яку дуже довго тушкували. Тунець має дуже ніжний рибний відтінок, але обидві страви дуже цікаві. Батл закінчився в нічию.
На останнок приносять рапани із сиром і гребінці у креветковому соусі.
"Гребінці дуже важко приготувати. Їх можна зіпсувати в один момент, якщо неправильно вимочити, - каже організатор проекту "13 шефів" Олена Павлова. При цьому легко, ніби ножем по маслу, розрізає гребінець і зажмурює очі від задоволення. - Ці ідеальні.
На десерт виносять грушу, яка була в переліку улюблених десертів імператора Олександра II.
"Насправді я не знав, що цей десерт чийсь улюблений. Про це сказали відвідувачі закладу. Це ідеальний літній десерт, особливо під час сезону груш. Для нього грушу проварюють у вині зі спеціами та фруктами. Якщо груші мякі, варити 15-20 хв. Тверді груші можна й годину варити. Далі витягти серцевинку і полити вершковим заварним кремом. Також подаю їх із тим вином, в якому вони варились"
До груш подають неймовірний лікер "Франголіно" з льодом.
"Ще не всі страви із вечері є у меню, але десерт плануємо ввести. Мої нововведення в меню - омари та лангустіни", - каже Резо.
Проект "13 шефів" у Вінниці започаткований цьогоріч. У проекті беруть участь 13 шеф-кухарів. Наприкінці проекту у грудні визначать кращого шеф-кухаря Вінницької та Хмельницкої областей. Зараз у проекті берут участь: Борис Сиченко ("Мармарис"), Резо Теймуразов ("Батискаф"), Андрій Леженко ("Aura"), Михайло Яровий ("Шпігель", Хмельницький), Олександр Яворський ("Південна брама", Хмельницький), Сергій Трончук (кафе "Хуторок", Козятин), Сергій Марковський ("Люди Fusion Place"), Людмила Редько ("Старий замок"), Євген Загороднюк ("Canape"), Олескандр Гринь ("American Bar & Grill"), Катерина Крикун ("Гості"), Борис Теличко ("Слов'янський двір"), Віктор Палевський ("Гетьман").
Коментарі