"Домовину поклали на козацький віз, накрили червоною китайкою", — згадував Григорій Честахівський.
156 років тому, 22 травня 1861 року прах письменника Тараса Шевченка перепоховали на Чернечій горі у Каневі. Перевозили із Смоленського цвинтаря у Петербурзі, де був спершу похований.
Вранці 8 травня дубову труну з прахом відкопали і залізницею перевезли до Москви. Через 10 днів домовину у Києві зустріли містяни та студенти. Серед них були історик та філософ Михайло Драгоманов, громадський діяч Тадей Рильський, історик Володимир Антонович, письменник Михайло Старицький. До Канева Шевченка перевезли по Дніпру на пароплаві "Кременчук" за 2 дні. Через повінь домовину на берег вивезли люди, запряжені у віз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Андріївській церкві відновили картину 1847 року із зображенням Шевченка
22 травня відбулася панахида в Успенському соборі. За заповітом, Шевченка поховали на Чернечій горі. Могилу за козацьким звичаєм зробили округлою і обклали камінням.
Тарас Шевченко — видатний український поет, письменник, художник і громадський діяч. Понад 10 років свого життя митець пробув у засланні. Всього Шевченко написав 237 віршів, 11 прозових творів та 1200 картин.
У день його народження, 9 березня, та у день смерті, 10 березня, на батьківщині та на могилі письменника щороку вшановують. Також вшанування відбувається у дні перепоховання.
Коментарі