У Львові на площі Ринок понад тисячу людей спільно виконали Державний Гімн України.
Перед входом у Ратушу вокалісти Львівського муніципального хору "Гомін" а також молодь, курсанти і пластуни, представники громадських організацій, влади, освітяни і духовенство заспівали український славень у 153-ю річницю першого виконання Державного Гімну України. Це відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі — під час першого в Західній Україні Шевченківського концерту
Така акція вже стала традиційною для Львова. Вона відбувалась шостий рік поспіль. Цьогоріч спеціально для події виготовили великий прапор, довжиною 18 метрів.
"Це дуже знаменно, що Львів є першою молодіжною столицею України. Так сталося, що коли король Данило Галицький нас породив, то він нас вже породив великим столичним містом. Але сьогодні ми є в Україні містом, яке є твердинею наших національних цінностей. Тому Гімн нашої держави – це є наш символ", - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Музику "Ще не вмерла Україна" спершу написали для гітари - 10 фактів про державний гімн
До спільного виконання Гімну також долучився заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, який перебуває у Львові.
"Я дуже хвилювався, це для мене була велика честь приєднатись до цієї події. Бачив багато перехожих, які не планували долучатись до флешмобу, але коли хор почав виконувати Гімн вони зупинялись і співали. В цьому моменті була атмосфера єдності всього українського народу", - каже студент 2-го курсу акторського факультету ЛНУ ім. І.Франка Юрій Новосад.
Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року. Український етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський пише вірш "Ще не вмерла Україна". Він миттєво став відомим серед українофільських гуртків. Не пройшов повз увагу й релігійних діячів. Один з них, отець Михайло (Вербицький), ще й знаний композитор, захоплений віршем, пише музику до нього.
Коментарі