Заходи по переселенню здійснюються згідно з дозволами Міністерства екології та природних ресурсів України.
"Робиться це тричі на рік: пізньою осінню, зимою і ранньою весною. У теплу пору їх перевозити не можна, бо зубр може постраждати від спеки", - розповідає керівник прес-центру Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Станіслав Вовк.
Інші господарства купують вінницьких зубрів для "освіження крові". Суть в тому, що потомство, отримане від тварин з різних місцевостей, має бути міцнішим і витривалішим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тільки слід від копит: з Подільського зоопарку втекла олениха
Усього з Вінниччини переселено 34 особини зубра європейського у мисливські угіддя Чернівецької, Львівської, Волинської, Івано-Франківської областей. Лісгосп отримує за кожного переселеного зубра у середньому 75 тис. грн.
"Зловити самку це дуже непросто, адже вона відзначається неабиякою інтуїцією і розумом, тому її так важко заманити у пастку. Самця набагато легше виловити, а з самкою трапляється так, що вона зайде у пастку, виїсть увесь корм – і як ні в чому не бувало виходить", - додає Ткач.
У 2016 році 15 зубрів провалилися під кригу на ставку біля с.Трибухи Літинського району Вінниччини. Правоохоронці знайшли неподалік залишки ще двох тварин. Основна версія загибелі зубрів - браконьєрство.
Коментарі