Природнє розмаїття Львівщини не поступається архітектурному. Маловідомі печери Прийма, Розгірче, Медова, Страдчанська, Кам'янка - туристичне багатство області. Підбірку незвіданих ґротів підготував портал "Справжня варта".
Печера Прийма - найдавніша стоянка неандертальців на материковій Україні
Ґрот біля села Прийма Миколаївського району розташований на висоті 395 м над рівнем моря. Це найдавніше поселення типу "мисливський табір" у печерних умовах материкової України.
"Споруда" витворена природою має три поверхи. Вони утворились у результаті вивітрювання та вимивання породи.
Дослідники вважають, що перший і другий яруси могли слугувати печерним храмом. Внизу стояли вівтарі, а нагорі — ховали вождів і героїв. Це підтверджують знайдені рукотворні статуетки. Третій ярус мав ходи між колонами і закінчувався обтічним куполом.
Влітку 2004-го року тут знайшли рештки кісток неандертальців і керамічного посуду.
Це друга така знахідка на території України за весь час археологічних досліджень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Неандертальці не були альтруїстами - вчені
Печерський монастирський комплекс розбудовувався у XIII-XIV ст. постає печерний монастир Поблизу с. Розгірче на Стрийщині,
Також знайдені наскельні написи та землеробське послення свідчать, що цими скелями користувалися ще у язичницькі часи. В VIII-VII ст. до нашої ери.
Скельні печери монастиря розташовані в два яруси. На нижньому ярусі розташовувались житлові приміщення, а на верхньому – церква.
Стіни печерного монастиря розписані різними написами. Найстаріший датується 1675 роком.
Крім цього скельного масиву існують також дві малі скелі, які віддалені від нього на 50 метрів. Ці скелі були своєрідним в'їздом на територію печерного монастиря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'ять туристичних місць Черкащини, які має побачити кожен українець
Медова Печера
Розташована у межах Винниківського лісопарку Львова. У ХІХ столітті тут була каменоломня, на місці якої й утворилася печера. Відома також під як Медунка.
В 1925 р. у своєму провіднику по Львову відомий львовознавець Микола Голубець написав: "За Погулянкою і броваром Кляйна лежить чарівна "Медова печера" зложена з двох обємистих комор получених поміж собою. Назва печер походить від медової краски її каміння. Відкрито її щойно перед кільканайцяти роками при нагоді ломання каміння".
Загальна довжина її ходів — близько 56 м. Середня висота — 4,5 м. Середня ширина — 8,5 м. Складається печера з двох великих залів, з'єднаних вузьким проходом. Зали можна візуально поділити на 3 кімнати, а також 4-у (важкодоступну).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Тут починався легендарний шлях із варяг у греки" - що знайшли під Поштовою площею
Страдчанська печера
До XIV століття тут існував монастир. Печера розташована на лівому березі річки Верещиці, біля села Страдч на Яворівщині.
Глибина - 359 метрів. Приваблює паломників кам'яним хрестом ХІ століття, який зберігся всередині.
У печері також є кам'яний стілець для сповіді. Престол, за яким колись горіло вічне світло. Чернечі келії та стіна зі "сльозами Богородиці".
Більшу частину печери утворили люди, на місці природних тектонічних тріщин.
У часи Київської Русі та Галицько-Волинського князівства цей підземний монастир вважався другим після Києво-Печерської лаври.
Зокрема, він згадується 1242 року під назвою "Печера Домажирова" у Галицько-Волинському літописі.
На піку Церковної гори знаходилось укріплене городище. Довкола досі є скульптурні групи, що відтворюють 14 точок шляху Ісуса Христа на Голгофу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 маловідомих місць України для відпочинку з дітьми
Долина річки Кам'янки на Сколівщині - своєрідний Український Каньйон.Тут є скелі, печери, водоспади, мінеральні джерела.
Найвищий водоспад - 5 метрів. Впадає у Мертве озеро з "чорною" водою.
Пейзаж прикрашають скелі гірського хребта Ключа. Висотою 15-20 метрів. Їхній вік близько 55 мільйонів років.
Групи скель мають свої назви - "Острів Пасхи", "Ігротека".
Порожнини у скелях часто складають довжелезні лабіринти, пов'язані з 20-ма печерами комплексу. Найдовша - "Прохідний Двір" з довжиною ходів 520 метрів.
На вершині гори Ключ знаходиться пам'ятник січовим стрільцям, а на схилах — низка каньйонів-розколів.
Дослідники знайшли наскельне зображення, що нагадує вертеп. Його намалювали за три тисячоліття до нашої ери.
Коментарі