субота, 06 квітня 2019 15:51

На виборах проголосували 100 839 білоцерківців

— Не сплю з шостої ранку. Хочу, аби мій голос щось змінив, — 56-річний Петро Ільніцький вранці 31 березня кидає бюлетень в урну на виборчій дільниці №157 на вул. Некрасова, 139 у Білій Церкві. Розташована у приміщенні Центру творчості дітей та юнацтва "Соняшник".

Обирати президента люди сходяться із 8:00. Черг немає. Виборці заходять зі своїми ручками. Не віримо чужій канцелярії, пояснюють.

— На одному сайті бачила, що жінка пропонувала проголосувати за гроші. Це жах, — на дільницю заходить 43-річна Ірина Ласточкіна. — Прийшла, бо не хочу, аби мій голос хтось використав. Хто не йде голосувати — знімає із себе відповідальність за майбутнє країни. Чекатиму результатів. Якщо нічого в державі не зміниться — візьму сина і виїдемо з України. Президент має бути чесним і патріотом. Не можна любити батьківщину і красти у людей.

— Хочу вибрать президента, щоб робив для людей. Щоб була достойна пенсія. А то три рази в году підвищується ціна на хліб. З жінкою голосували за різних. Не сварилися, — каже Віктор Мягкоход, 78 років. Поруч дружина — 79-річна Надія.

До 12:00 з'являються черги. Люди юрбляться у коридорі. Після обіду потік меншає.

Дільниця не забезпечена технікою. Є три пачки паперу, ручки і лінійки.

— У п'ятницю отримали 2 343 бюлетені. Сьогодні зранку відкрили в присутності спостерігачів і поліції, — говорить у кінці дня голова виборчої комісії Микола Прокопчук, 55 років. — Працює 15 членів комісії. Зареєстрували 2 310 виборців. Семеро голосували за місцем проживання. До них їздили члени комісії з поліцією та спостерігачами. Явка становить 65 відсотків. Більшість проголосували за Володимира Зеленського.

Вісім бюлетенів визнали недійсними. Люди писали матюки, закреслювали всіх кандидатів, крім якогось одного.

На виборчу дільницю №145, що на вул. Східній, 22, заходить проголосувати Андрій Пирак. Він приїхав додому з Фінляндії.

— Враження, що ці вибори будуть останніми. Може статися все, що завгодно, — говорить. — У родині сперечалися стосовно кандидатів лише раз. Я сказав, аби ні від кого не чекали кисільних берегів.

— Прийшла голосувати вперше. Із надією, — говорить Катерина Макаренко, 20 років. — Я молода і вже зіткнулася з проблемою пошуку роботу, придбання житла і просто забезпечення себе. Так не має бути. Хотілося б більше можливостей. Тоді працюватимемо на країну, а не будемо їхати в Польщу чи Чехію.

— Хвилююсь, аби нинішній президент не залишився на повторний термін. Я більше не витримаю. Син і зять загинули в АТО. Який то президент, якщо люди вмирають, рятуючи його дупу? — говорить 64-річний Олег Піддубій. Голосує у дев'ятому корпусі Білоцерківського національного аграрного університету. Там розташована виборча дільниця №174.

У приміщенні стоїть вітрина з кістками великої рогатої худоби. Над черепом корови висить роздрукована президентська програма Володимира Зеленського.

— Ванга сказала, що коли буде жінка при владі, ми заживемо нормально, — говорить 30-річна Лариса Ко́зел. — За кого голосувати, досі не можу оприділитися.

— Вона ше казала, що світ захватить триголовий звір, — відказує її чоловік Назар.

51-річний Володимир Співайло працює на дільниці незалежним спостерігачем. Пригощає яблуком.

— Доцю, ти рано прийшла. Як другий тур буде, ото тоді і димові шашки будуть, і зеленкою розкрасять усе, — каже. — Йди відпочивати. Колізій не було.

— Є анекдот про чоловіка, який запитує у членів виборчої комісії — чи проголосувала його дружина? Отримавши схвальну відповідь, засмучується: "10 років тому померла. Хотів її тут зустріти, а все не встигаю". Отак і в мене — батько помер 15 років назад, а запрошення на вибори досі йому приходять, — говорить чоловік на дільниці №174 на вул. Героїв Чорнобиля, 3А.

О 19:53 у приміщення забігає 45-річна Олена Шульга. За собою тягне валізу, обмотану целофаном.

— Сьогодні прилетіла з відпочинку зі Словаччини, — пояснює. — Мали вилетіти з Братислави о 13:00, але рейс затримали на дві години. Шукали, падли, хлопця, який напхав у чемодан запальнички. Та я, щоб проголосувати — з кінця світу би прилетіла. Вірю, що мій голос важливий.

— Жіночко, ми вже закриті, — відказує Олені працівник дільниці.

— А ти час бачив? Я ще встигаю, — жінка тицяє паспорт. Бере бюлетень і біжить до кабінки.

На виході з дільниці спиняється.

— Вчора до ночі дивилася третій сезон "Слуги народу". Обливалася сльозами. Це треба бути патріотом, щоб таке придумати і зняти, — каже наостанок.

Напередодні голосування комунальні служби міста за дорученням мера Геннадія Дикого познімали агітаційну продукцію кандидатів у президенти.

У Білій Церкві 148 116 людей були внесені у виборчі списки. Із них проголосували 100 839. 1 340 осіб отримали право проголосувати у місті, не маючи тут прописки. Явка на виборах становила 68,08%. В територіальному виборчому окрузі №90 підрахували голоси о 17:00 1 квітня. Білоцерківська виборча комісія швидше за всіх по Київській області впоралася з підрахунком. "Порушення були, надійшло 10 скарг, ми всі їх розглянули, але це були незначні порушення", — прокоментувала голова ОВК 45-річна Оксана Афанасьєва.

Зараз ви читаєте новину «На виборах проголосували 100 839 білоцерківців». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Найбільше читають