У грудні 2009 року в держбюджеті не вистачало коштів на пенсії. Це загрожувало президентським амбіціям тодішнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. І вона забрала кошти в місцевих бюджетів і розрахувалася з пенсіонерами.
Гроші за грудневі борги віддавав уже уряд Миколи Азарова в березні. Їм сподобалася така ідея. Тому стали затягувати проплати. Наприкінці правління Віктора Януковича казна відставала від реальності на півроку. Тобто, бібліотека підписалася на газету з січня, а оплатили підписку в липні. Через довгий розрахунок ціни на будь-які закупівлі були вищі за ринкові. Бізнес страхував ризики.
Систему вирівняв уряд Арсенія Яценюка у вересні 2014-го. Стали платити день у день борги.
І ось 11 вересня Міністерство фінансів надіслало лист органам місцевого самоврядування, щоб повернули останню субвенцію на розвиток окремих територій. Мовляв, попередники неправильно розподілили гроші, є корупційні ризики, не дамо вкрасти.
Насправді державний бюджет не виконується вперше після 2013 року. Треба примусово скоротити видатки. Спочатку з місцевого самоврядування познущалися Тимошенко й Азаров, а тепер — команда Зеленського.
Основний принцип бюджетного кодексу — бюджети не відповідають один перед одним. Якщо проблеми має держбюджет, місцеві тут ні до чого. Тому об'єднані територіальні громади мають право гроші не віддавати.
Коментарі