— Якби не АТО, ми могли б втратити Маріуполь, частково Харківську, Дніпропетровську, Херсонську та Запорізьку області, — говорить військовий експерт Олексій Арестович, 43 роки. — У росіян були непогані шанси на захоплення.
12 квітня минуло п'ять років із початку російської агресії на Україну. Того дня 2014-го проросійські бойовики захопили місто Слов'янськ у Донецькій області. Наступного — обстріляли бійців антитерористичного підрозділу Служби безпеки, які прямували до міста. Загалом, бойовики захопили 500 тис. кв. км території двох областей.
У ніч на 13 квітня 2014 року виконувач обов'язків президента Олександр Турчинов оголосив про початок Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. Улітку військові почали звільняти населені пункти. У серпні оточили Донецьк і Луганськ. Але на допомогу терористам прийшли регулярні війська Росії. Розбили українське угруповання під Іловайськом на Донеччині. У вересні 2014-го підписали перше перемир'я в Мінську. Але бої продовжувалися. Друге перемир'я, що формально діє до сьогодні, підписали 12 лютого 2015-го. З того часу українські сили звільнили майже 15 тис. кв. км територій.
За час війни Україна втратила майже 4 тис. солдатів і 20 тис. отримали поранення. Бойовики збили 10 вертольотів, дев'ять літаків, підбили півсотні танків і близько 150 бойових машин піхоти. Знищили майже 50 артилерійських установок, приблизно тисячу автомобілів.
Російсько-українська війна триває 1 830 днів. Перша світова тривала 1 567 днів.
Коментарі