субота, 16 березня 2019 14:15

Україна має ресурси, щоб почати боротьбу з бідністю. Це плоди копіткої праці

Автор: presidrnt.gov.ua
  Президент Петро Порошенко зустрічається з мешканцями під час робочої поїздки в Одеську область, 2 березня
Президент Петро Порошенко зустрічається з мешканцями під час робочої поїздки в Одеську область, 2 березня

Березень приніс громадянам підвищення пенсій і монетизацію субсидій. Це початок нового амбітного плану президента Петра Порошенка.

Коли країна зупинила зовнішнього ворога, Росію, настав час подолати ворога внутрішнього — бідність. Тому весна

в Україні розпочалася із втілення в життя низки соціально важливих нововведень.

1 березня стартував процес індексації пенсій. Відтепер це відбуватиметься щороку. Після перерахунку пенсії в середньому зростуть у понад 8 млн пенсіонерів. Виплати регулярно осучаснюватимуть. Цієї весни — на 17%.

Крім того, президент запропонував виплатити разову допомогу найменш забезпеченим пенсіонерам, так звану 13‑ту пенсію. Приблизно 1,8 млн українців протягом березня та квітня отримають 2410 грн.

Глава держави разом з урядом у лютому ухвалили рішення про старт монетизації субсидій, тобто їх виплату грошима. Громадяни зможуть залишити на свої потреби решту від заощаджених коштів. Такий закон був ухвалений ще 2017 року.

— Мільйони українців з тривогою думають про сьогодення і не впевнені в дні завтрашньому. Пенсіонери переймаються, як вижити, бо криза найсильніше вдарила саме по них. Знекровлена держава не мала досі достатнього ресурсу, щоб належно їх захистити. І мені через це боляче дивитися в очі літнім людям, — узимку говорив Петро Порошенко, презентуючи 5-річний план наступу на бідність.

Після анексії Криму Російською Федерацією та її агресії на Донбасі Україна втратила майже п'яту частину промислових підприємств. Це спричинило "ефект доміно" для всієї економіки.

Росія почала торговельну блокаду, закрила свій ринок для українських товарів, на який припадала майже третина українського експорту. Крім того, РФ зупинила транзит наших товарів до інших країн. Це було потужним ударом по економіці, який і спричинив глибоку кризу й падіння рівня життя.

Та Угода про асоціацію з ЄС, яку виборов Порошенко, відкрила для України новий ринок. Головні макроекономічні показники 2018 року засвідчують, що державі вдалося зупинити падіння. Економічні показники зростають 12 кварталів поспіль.

Тож тепер Україна має ресурси, щоби втілити головні пункти плану боротьби з бідністю: підняти мінімальну зарплату, збільшити пенсії, монетизувати субсидії, виплачувати допомогу при народженні дитини. Ми можемо бачити плоди копіткої праці, проробленої впродовж п'яти років. Влада виконує свою роботу, запроваджує соціальні ініціативи. Раніше такої можливості не було через спричинену війною економічну кризу. Перша індексація пенсій відбулася наприкінці 2017 року, а 2018-го збільшення виплат відчули військові пенсіонери.

На початку президентства Петра Порошенка перед ним стояло завдання номер один — врятувати Україну від банкрутства, не допустити втрати державності. Це вдалося. Та попереду — нелегкий шлях подолання бідності.

Відновлення економічного зростання відкриває перед Україною можливості для залучення інвестицій. У лютому президент представив п'ять основних секторів економіки. Це — агропромисловий комплекс, ІТ-індустрія, машинобудування, інфраструктура та логістика, туризм. Тож головною метою наступних п'яти років є лідерство в перерахованих галузях. Вони стануть точками опори для руху вперед, принесуть кошти, щоб забезпечити відчутне підвищення рівня життя людей.

Безвізовий режим, томос про автокефалію та асоціація з ЄС — речі, які ще на початку президентства Петра Порошенка вважалися неможливими. Те саме стосується і плану боротьби з бідністю.

Зараз ви читаєте новину «Україна має ресурси, щоб почати боротьбу з бідністю. Це плоди копіткої праці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Найбільше читають