субота, 16 березня 2019 15:25

Дмитро Підручний виграв золото на чемпіонаті світу з біатлону

Автор: REUTERS
  Українець Дмитро Підручний (у центрі) радіє своїй перемозі у гонці переслідування на 12,5 кілометра на чемпіонаті світу з біатлону. Ліворуч на фото срібний призер — норвежець Йоганнес Бйо, праворуч — француз Кантен Фійон Має, який посів третє місце

27-річний Дмитро Підручний 10 березня виграв гонку переслідування в шведському Естерсунді.

Тернополянин уперше за історію українського чоловічого біатлону став чемпіоном світу. Під час гонки Дмитро обігнав переможця Кубка світу-2019 Йоганнеса Бйо із Норвегії.

9 березня Підручний посів четверте місце у спринті. У гонці переслідування стартував у відповідній позиції. Поступався лідеру Бйо 16 сек. Перша стрільба, лежачи, була невдалою для Підручного. Промахнувся двічі й скотився на восьме місце. Від перемоги українця відділяло більше хвилини.

Далі Дмитро був точний. Не схибив жодного разу. Після третього вогневого рубежу українець став другим, але його швидко "проковтнула" група переслідувачів. Коли ж на четвертому вогневому рубежі Йоганнес, стоячи, помилився тричі, Підручний учепився за свій шанс. Чудова швидка стрільба і 15 сек. переваги над норвежцем.

Здавалося, лідер сезону легко дістане Дмитра. Але єдине, що йому вдалося — скоротити відставання до 9 сек. Друге місце — в Йоганнеса Бйо, третім став француз Кантен Фійон Має.

— Я ще не маю жодних емоцій, бо не усвідомив, що виграв гонку і став чемпіоном світу, — зізнався Дмитро. — Обійти такого, як Бйо — це фантастика.

Тренер збірної Юрай Санітра назвав Дмитра Підручного розумним та інтелігентним спортсменом.

— Це найкрасивіший день у моєму житті. Так, у мене вже були олімпійські чемпіони, але сьогоднішня медаль — просто музика, щось особливе. Я зранку мав відчуття чогось незвичайного. Але не думав, що завершиться таким тріумфом.

Зараз ви читаєте новину «Дмитро Підручний виграв золото на чемпіонаті світу з біатлону». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua