вівторок, 17 червня 2014 12:43

В Україні розпочався сезон квартирних крадіжок

В Україні розпочався сезон квартирних крадіжок
Фото:chr.aif.ru

З початком сезону відпусток в Україні зросла і кількість квартирних крадіжок.

Так, за даними правоохоронців, тільки в травні цього року в Україні було пограбовано 1908 квартир (у минулому році їх було трохи більше 1500), повідомляє Сегодня.

"У зв'язку з нинішньою ситуацією в Україні, кількість спроб пограбувань квартир збільшилася в рази", - повідомили в Державній службі охорони при МВС. І це ще не пік сезону - за статистикою міліції, кількість квартирних крадіжок в червні-серпні традиційно збільшується на 20-30% через те, що господарі їдуть на відпочинок і залишають домівки без нагляду.

Найсучасніший спосіб захисту житла - система з датчиками руху. Працює така система просто: по всій квартирі розставляються непомітні датчики. Йдучи з квартири, господар активізує їх, вводячи персональний код. І, в разі проникнення злодія у помешкання, датчики фіксують його рух і посилають сигнал тривоги на пункт охорони, яка тут же приїжджає на виклик та "в'яже" злочинця. Але обійдеться такий "електронний сторож" недешево: через подорожчання долара вартість такої сигналізації порівняно з минулим роком зросла на 40%.

"Монтаж дорожче не стає. Але, оскільки імпортне обладнання, воно дорожчає", - говорять в одній зі столичних компаній.

"Обладнання і монтаж такої сигналізації в 2-кімнатній квартирі може обійтися в 4,5 тисячі гривень. Вартість залежить від поверху (на перших і останніх також датчики встановлюються на вікна), плюс щомісячна абонплата", - розповіли в одній з охоронних фірм. Рівень абонплати залежить від обсягів послуг: від 50 грн в місяць, якщо господаря просто повідомлять про злом, до 250 грн - якщо в пакет послуг входить виїзд оперативної групи.

Можна поставити і просто сигналізацію: вона встановлюється при вході в квартиру, і в разі несанкціонованого проникнення в житло, господареві приходить повідомлення. Така сигналізація трохи дешевше - близько 4 тисяч гривень разом з монтажем, хоча ще рік тому її можна було встановити за 2000-2200 грн.

Також, щоб після відпустки не повернутися в пограбовану квартиру, необхідна обачність, нагадують в міліції, і рекомендують не розповідати публічно про свій добробут. Наприклад, не говорити в соцмережах, коли і куди ви маєте намір поїхати у відпустку.

"Злодії можуть стежити самі або випитувати сусідів, коли спорожніє квартира", - кажуть у МВС. А у Держслужбі охорони радять не покладатися на консьєржів, та розповідають про нові методи, за допомогою яких крадії обманюють охоронців: "Не можна покладатися на консьєржа в під'їзді - найчастіше це літні люди зі слабким зором. А нинішні злодії часто переодягаються в костюми артистів - Зайчиків або Телепузиків - і брешуть, що запрошені на домашні заходи, щоб зробити сюрприз імениннику. І їх пропускають в будинок".

У сезон відпусток користуються популярністю і банківські послуги. "Багато хто намагається не залишати вдома цінні речі і документи, і знімають на час відпустки депозитну комірку в банку. Оренда комірки на 10 днів, залежно від розміру, обійдеться в 40-140 гривень", - розповіли в одному з українських банків.

Зараз ви читаєте новину «В Україні розпочався сезон квартирних крадіжок». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути