Нове житло в українських містах будують лише на продаж. Але в центрі столиці знову з"явилися прибуткові будинки. Їхні помешкання призначені лише для довгострокової оренди. 27 квартир столітньої п"ятиповерхівки "Сенатор апартментз" на вулиці Пирогова здають за $3–9,5 тис. на місяць. Їхня площа 65–200 кв. м. У компанії "Демерс, Олексенко і партнери" повідомили, що зараз усі помешкання зайнято.
Дороге житло наймають дипломати, закордонні бізнесмени й депутати Верховної Ради. У центрі Києва здають чи не половину квартир. За різними оцінками торік за оренду столичних помешкань заплатили $270–500 млн. Та хоч попит і значний, українські інвестори не будують і не реконструюють старі будинки під віп-апартаменти, бо витрати окупляться за шість–десять років. Менш вигідне орендне житло у віддалених від центру районах. Для європейців вісім–десять відсотків річних — добрий прибуток. Тому група іспанських компаній "Сакреса" готова інвестувати в будівництво офісів та житла. У Європі прибуткові будинки дуже поширені. У Швейцарії в таких живе 75% населення країни.
У Києві, Львові, Одесі та Харкові прибуткові будинки масово зводили наприкінці XIX— початку ХХ століть. У Києві щорічна плата становила 300–3600 рублів. Перші поверхи віддавали під магазини, у верхніх були помешкання для найму. Так забудований центр української столиці. Найбільше старих прибуткових будинків на вулицях Володимирській, Великій Васильківській, Городецького, Заньковецької, Пушкінській і Ярославовому Валу. Нині вони — пам"ятки архітектури. Леся Українка з 1904 по 1909 рік винаймала покої в кількох будинках на столичній вулиці Саксаганського (тоді — Маріїнсько-Благовіщенській). Платила за них 600–900 рублів.
Коментарі