Ексклюзиви
Середа, 20 жовтня 2021 09:00

Врятувати зір при діабеті: основні правила

Ретинопатія - це ускладнення цукрового діабету, що вражає сітківку ока та характеризується появою нових судин у ній. Ці новоутворені судини є дуже тонкими і являються причиною крововиливів та набряку сітківки. З часом зір слабне і може настати незворотна сліпота. Захворювання виявляють щонайменше у кожної другої особи з цукровим діабетом.

Діабетична ретинопатія: симптоми та прояви

При діабеті перші ураження сітківки відбуваються непомітно. Допоки кров і плазма не почнуть потрапляти до склоподібного тіла, зір залишається відносно прийнятним. У подальшому пацієнт може помітити наступні симптоми:

• "мушки" або "пелена" перед очима;

• порушення у сприйнятті кольорів;

• викривлення ліній;

• зникнення з поля зору ділянки цілісного зображення;

• зниження гостроти зору.

Останній симптом свідчить про складну форму хвороби. У такому разі лікування діабетичної ретинопатії допоможе лише не втратити зір остаточно, оскільки в запущених випадках покращити його неможливо. Тому при цукровому діабеті вкрай необхідно 1-2 рази на рік проходити комплексний огляд в окуліста. Це дозволить своєчасно виявити хворобу ока та уникнути глобальних проблем із зором.

 

Як розвивається ретинопатія

Розлади зору зазвичай виникають у діабетиків, що хворіють упродовж 5-ти років і більше. Проте при дуже високому, неконтрольованому, рівні цукру зміни в очах можуть початися раніше.

До швидкого прогресування діабетичної ретинопатії більш схильні хворі з цукровим діабетом 1-го типу. Якщо основне захворювання наявне протягом 15-20 років, у половини таких пацієнтів діагностують третю стадію ретинопатії. У діабетиків із 2-м типом хвороби розвинена ретинопатія з'являється максимум у 30% випадків.

Діабетична ретинопатія: лікування і профілактика

Ретинопатія будь-якої форми піддається лікуванню лише за умови підтримки нормального рівня глюкози й артеріального тиску. В іншому випадку покращення у сітківці буде короткочасним, адже провокуватимуться нові крововиливи і проблема буде загострюватися.

Лікування діабетичної ретинопатії залежить від проявів. При наявності набряку сітківки вводяться препарати у скловидне тіло, при появі новоутворених судин – лазерна коагуляція сітківки, при наявності проліферативних змін та відшарування сітківки проводиться оперативне лікування – вітректомія. У Полтаві такі процедури виконують у медцентрі "Світогляд". Тут лікують ретинопатію за один день, без перебування в стаціонарі та загального наркозу.

При тривалому діабеті уникнути ретинопатії не вдасться. Крім того, на сьогодні неможливо повністю її вилікувати. Та, завдяки сучасним медичним технологіям і дотриманню режиму, в пацієнтів не погіршується якість життя, зір можливо зберегти на десятиліття.

ТОВ "Медичний центр "Світогляд". Ліцензія на медичну практику № 2588 від 20.12.2019 року, видана Міністерством охорони здоров'я України.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

Зараз ви читаєте новину «Врятувати зір при діабеті: основні правила». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі