Вівторок, 04 лютого 2020 09:45

Сучасне місто неможливе без IP домофонії

Все частіше лунають гасла з екрана телевізора про створення "держави в смартфоні" або програми, так званої, діджиталізації. Досить по різному можна ставитись до цих термінів. Дехто сприймає діджиталізацію, як переведення інформації в цифрову площину, а деякі вважають, що це більш глобальні зміни у суспільному житті завдяки цифровим технологіям. Але насправді усі вони праві. Тому що, цифрова трансформація є проявом суспільної цифрової революції.

 

Як відомо, недавно були опубліковані результати досліджень найтехнологічних міст світу від Обсерваторії Smart City. Нажаль, Київ зайняв лише дев'яносто друге місце. При оцінюванні враховувався рівень охорони здоров'я, безпеки, мобільність та соціальна активність. Тобто такі дослідження не можуть базуватися лише на кількості запроваджених технологій. Навпаки, основним критерієм розумного міста можна вважати показники комфортного проживання. Таким чином враховується якість запроваджених технологій спрямованих на загальну безпеку міста, комунікацію між владою та мешканцями, можливість брати участь у місцевих програмах з благоустрою, зменшення затрат ресурсів, енергоефективності а також безпеки та рівня освітніх програм.

 

На сьогодні в Києві вже існує програма-концепція Kyiv Smart City, але досягнення виглядають досить скромно та на час досліджень багато технологічних впроваджень знаходилось лише у тестовому режимі, коли інші учасники вже демонстрували свої можливості. Незважаючи на те, що вдалося досягнути певного успіху в технологізації: міського сервісу, освіти, транспортній інфраструктурі, безпеці та навіть екології – попереду залишається ще багато роботи.

 

Зокрема хотілось би зробити наголос на IP домофонії, так як можливості її майже необмежені, але на жаль встановлення обладнання відбувається досить повільно лише тільки в найкращих новобудовах міста, кращими забудовниками. На разі IP домофонія може виконувати функцію не лише домофона, а бути надійним засобом комунікацій між керуючою компанією та мешканцями будинків, через який можливо не лише обмежувати доступ на окремий поверх, а й надавати інформаційні чи рекламні оголошення, приймати показники лічильників або підключити власну біллінгову систему. Також дуже важливим є те, що кожна панель маючи власну IP камеру, та вільно інтегруючись з системами відеоспостереження, може передавати відеодані одразу у поліцію. А керування домофоном відбувається зі смартфона. Тому IP домофонія повинна та є невід'ємною частиною "Kyiv Smart City".

Проект розроблено за участю BAS-IP

Зараз ви читаєте новину «Сучасне місто неможливе без IP домофонії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 125
Голосування Чи варто проводити фінал Ліги чемпіонів без глядачів?
  • 1) так, це краще, ніж взагалі не грати
  • 2) ні, ліпше уже залишити трофей нерозіграним
Переглянути
Погода