Вентиляція в приватному будинку – це надзвичайно важлива умова створення здорового мікроклімату в приміщеннях. Таким чином у кімнати надходить свіже, насичене киснем повітря + скидається відпрацьоване повітря разом із надлишками вологи, запахами, пилом та іншими домішками. А ще, вентсистеми з рекуперацією тепла знижують навантаження на опалення/кондиціювання, практично унеможливлюючи тепловтрати через вентиляцію. У цій статті розглянемо найпопулярніші в приватних будинках типи вентиляційних систем, а також згадаємо помилки, які часто відбуваються в процесі створення нової комунікації.

Типи вентиляції у приватному будинку
• Природна вентиляція
Є системою повітряних каналів для відведення відпрацьованого повітря в атмосферу. У такій схемі свіже повітря надходить через щілини чи спеціальні припливні клапани. Повітрообіг запускається за рахунок фізики і на його швидкість впливає різниця температури та тиску між внутрішнім та зовнішнім середовищем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три причини, чому взимку у погребі сиро
Має низку недоліків:
• Важко контролювати швидкість повітряних потоків;
• З повітрям у вікна залітає шум, пил тощо;
• Приводить до великих втрат тепла взимку + швидкого нагрівання кімнат у літній сезон, коли у приміщеннях працює кондиціонер;
• Якщо поставити герметичні вікна, але не подбати про покращення припливу повітря, квартира "задихнеться".
Щоб попередити (або вирішити) всі ці проблеми, встановлюється примусова вентиляційна система.
• Механічна (примусова) вентиляція

Щоб забезпечити здорову атмосферу в приміщенні, необхідний оптимальний повітрообмін, який досягається спільною роботою припливної та витяжної вентиляційних систем. Якщо один із компонентів несправний, порушується повітрообмін у всіх приміщеннях. Це призводить до таких негативних наслідків, як підвищена вологість, пліснява, конденсат, застійні та неприємні запахи.
Щоб вибрати тип примусової вентиляції для приватного будинку, спочатку потрібно зрозуміти, чому у вас є проблеми, пов'язані з провітрюванням.
• Для усунення проблем з надходженням свіжого повітря, можна встановити додаткову припливну вентиляцію – припливний клапан, провітрювач або бризер;
• У разі, коли витяжна система не справляється з відведенням відпрацьованого повітря, віддушини можна посилити добрим витяжним вентилятором;
• Універсальне рішення – припливно-витяжна установка. Це може бути компактний повітряний рекуператор для повноцінного провітрювання однієї кімнати. Або повноцінна канальна система, яка подбає про кожне приміщення в будинку.
Припливна, витяжна чи припливно-витяжна системи вентиляції у приватному будинку – що краще
Для визначення оптимальної схеми вентиляції та придбання кращого обладнання потрібно грамотно спроєктувати ефективну кліматичну систему. Проєкт вентиляції, а також підбір, монтаж та післяпродажне обслуговування можна замовити у професійній кліматичній компанії чи інженерній фірмі. В такому разі готова вентсистема повністю задовольнятиме потреби вашого будинку.
Неприємні запахи бувають різними. Їхні джерела неоднакові, тому справляються з ними також різними методами. Окрім регулярного провітрювання є ще багато дієвих способів зробити повітря у помешканні свіжим.
Коментарі