Вже давно не секрет, для українців, що опалювальний сезон взимку 2022-2023 року буде важким. Після останніх масових обстрілів міст України прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що мінімально допустиме значення температури в квартирах буде +16 градусів.
Як врятуватися від холоду у квартирі?
Одним із найбільших джерел тепловтрат є вікна та балконні блоки, а саме до 70%. Зараз ми розглянемо кілька типів житла, і розберемося, які заходи і де, можна зробити, щоб зробити цей опалювальний сезон комфортнішим.
1. Багатоповерхівки Києва, які збудовані до 2000 років. Під цей тип будинків підходять "Сталінка", "Хрущовка", "Чешка", "96-я серія" і т.д.
Ці будинки будувалися з дерев'яними не сучасними вікнами та балконними блоками, через які дуже великі тепло втрати. Зумовлено це тим, що в той час мало хто думав про енергоефективність, оскільки ресурси були не дорогими і їх вистачало. У таких типах будинків фахівці компанії Wenster рекомендують замінити старі конструкції на металопластикові. У кліматичній зоні України, за вимогами ДСТУ, необхідно ставити п'ятикамерні вікна з монтажною шириною 70 мм. Крім наявності 5 камер у віконному профілі товщиною 70 мм, основним плюсом є можливість встановлення двокамерних енергозберігаючих склопакетів, товщиною 40 мм. Якщо є можливість, краще встановлювати вікна з німецького профілю (Rehau, Salamander). Їх вартість дорожча за вікна з українського профілю, але якість, довговічність і зручність при експлуатації - це серйозний аргумент. Змінивши старі дерев'яні вікна на металопластикові, Ви досягнете значного зменшення втрати тепла та економії коштів на опалення.
2. Будинки, які були побудовані після 2000-х років та сучасні "Новобудови".
Найчастіше, після 2000-х років, а тим більше в наш час, при будівництві будинків, встановлюють металопластикові вікна. Але, через те, що забудовник часто хоче заощадити на будматеріалах, встановлюються однокамерні або двокамерні склопакети без енергозбереження, а також якість установки м'яко кажучи "кульгає". У такому випадку можна поміняти самі склопакети зі звичайних на енергозберігаючі. Перейшовши за цим посиланням https://oknaeuro.kiev.ua/ukr/steklopakety#anchor , Ви зможете побачити таблицю з наведеними даними та зрозуміти наскільки збільшиться коефіцієнт теплопередачі, при заміні того чи іншого склопакета. Крім того, при продуванні з самої стулки потрібно зробити регулювання та підібгати замки, а при необхідності замінити ущільнювач на товстіший. Якщо дме з-під вікна, слід загерметизувати стик вікна з підвіконням, якщо дме з-під підвіконня, потрібно перевірити якість пропінювання під ним, і при необхідності виправити недоліки.
3. Окремою темою зменшення тепловтрат потрібно виділити балкон.
Якщо зроблено якісний ремонт балкона або лоджії, втрата тепла квартири буде значно меншою. У багатьох будинках до 2000-х років, можна зробити збільшення площі балкона за рахунок виносу конструкції або виносу підлоги. Таким чином, після скління та грамотного утеплення балкона, збільшиться утеплена площа, а отже, і зменшуються тепловтрати.
Не кожна людина може і вміє робити перелічені вище роботи, або має вільний час на це. Якщо ви не впевнені, що зможете самостійно впоратися зі збільшенням енергоефективності свого житла, ми готові допомогти. З огляду на складну ситуацію в країні компанія Wenster веде дуже лояльну цінову політику. Зателефонувавши нам за телефонами 068-352-49-09, 063-377-85-46, 095-308-09-96, Ви можете отримати безкоштовну консультацію, а також викликати спеціаліста для оцінки ситуації.
Коментарі