Однією з найважливіших кімнат в будинку є дитяча кімната, місце де малюки проводять більшість часу. Для сімей з двома дітьми, меблювання дитячої може бути викликом, але з правильним підходом та організацією, задача цілком посильна. Отож, давайте розглянемо як максимально ефективно облаштувати простір дитячої кімнати.
Зонування
Важливим аспектом організації дитячої кімнати є правильне зонування приміщення. Обов'язково слід виділити: місце для сну та зберігання речей, ігровий простір, а також зону навчання. Розділити приміщення можна за допомогою багатьох методів, наприклад:
- суцільні або часткові перегородки;
- арки, штори та стелажі;
- за допомогою кольору стін та стелі;
- розсувні та пластикові конструкції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вбивці стильного інтер'єру: що псує дизайн
Місце для сну та відпочинку
Міцний сон – запорука хорошого самопочуття. Саме тому варто відповідально підійти до вибору дитячого ліжка. Меблеві фабрики пропонують безліч різноманітних варіантів від двоярусних конструкцій до функціональних трансформерів. Обираючи ліжко, слід зважати на вік дітей, фізіологічні особливості, а також загальну площу кімнати розташування. Для невеликого простору можна придбати дворівневе, або двоярусне ліжко – така конструкція займатиме мінімум місця при цьому створюючи повноцінну зону для сну та відпочинку.
Ліжко-горище або ліжко-кімната – прекрасний вибір для поціновувачів швидких рішень. Тут є все необхідне для комфорту дітей: спальний простір, письмовий стіл, місце для зберігання одягу. Такі конструкції спонукають до підтримання порядку в кімнаті.
Ігрова зона
Ігрова зона в дитячій кімнаті - це простір, який призначений для ігор та розваг. Такий простір допомагає оптимізувати безпеку дитини, зменшити безлад у кімнаті і розвивати її творчість та фантазію. Важливо враховувати вік дітей та розмір кімнати при облаштуванні ігрової зони. Наприклад, для маленьких дітей можна встановити м'які килимки на підлозі, а для старших -зробити місце для читання книг або придбати графічний стіл для малювання.
Підліткам цікаво проводити час за спілкуванням, тому доречно встановити м'які пуфи або крісла в кімнаті.
Навчальний простір
Ключовим показником розвитку та адаптації дітей є навчання. Тому важливо облаштувати простір, що спонукатиме до творчості та отримання нових знань. Це може бути невеликий куточок кімнати зі столом і стільцем, де дитина може вчитися, малювати та займатися іншими творчими заняттями.
Письмовий стіл зі зручними шухлядами, укомплектований комп'ютерним кріслом чудово підійде для школярів та підлітків. Обов'язково продумайте якісне освітлення робочої зони – це надзвичайно важливо для зору.
Зона для зберігання речей
Шафа-купе, комод, ліжко-кімната з шухлядами, тумба – всі варіанти відмінно підійдуть для організації речей в дитячій кімнаті. Для дітей старшого віку варто придбати книжкову шафу та стелаж.
Практичне та зручне облаштування цієї зони – це надзвичайно важливий момент, адже правильне розташування речей – запорука охайності та організованості в майбутньому.
Коментарі