Покупки в дьюті-фрі – невід'ємна складова подорожі багатьох мандрівників. Товари, придбані в дьюті-фрі, вважаються експортом. Саме тому ціни там нижче – вони не включають суму мита.
Чому ж безмитні магазини такі популярні? Про це нам розповідає маркетолог Дмитро Червоний.
Які ще плюси має дьюті-фрі, окрім привабливих цін?
- Основна перевага таких магазинів у тому, що там продають оригінальну, сертифіковану продукцію. Тут ви придбаєте парфуми "Chanel", які дійсно вироблені у Франції, а не десь у Китаї чи Білорусі. Тобто дьюті-фрі – це, перш за все, якість придбаних продуктів. Переважна більшість безмитних магазинів в Україні співпрацює з великим офіціальним постачальником з Німеччини, для них якість це пріоритет.
Що найвигідніше замовляти в таких магазинах?
- Найбільш вигідно замовляти дорогі ексклюзивні товари, наприклад парфумерію чи елітний алкоголь. Саме ці товари часто підробляють. Наприклад, в Харкові нещодавно закрили підпільну фабрику з підробки відомих марок закордонного алкоголю. Продукцію цієї фабрики продавали в інтернеті, також вона потрапила в деякі роздрібні мережі. Напої відрізнялися від оригіналів на смак, до того ж покупці ризикували отруїтися неякісним продуктом. У дьюті-фрі такого не буває. На будь-який товар можна попросити сертифікат якості.
Чи можливо дізнатися зазадлегідь, що саме продається в дьюті-фрі?
- Дійсно, не завжди мандрівники мають достатньо часу перед вильотом або на прикордонних КПП, щоб знайти та обрати товари. В магазинах може бути представлено кілька тисяч товарів. Людина губиться в такій кількості. А якщо до того ж треба поспішати на рейс, то на шопінг залишаються лічені хвилини. Але з сервісом mydutyfree.net знайти необхідні товари можна заздалегідь, на сайті сервісу. Мандрівники можуть спокійно обрати товари, дізнатися та порівняти ціни, оформити попереднє замовлення. На сайті також є інформація про акції, які проходять в магазинах. Як правило, магазини проводять щомісячні акції, і знижки можуть сягати 40%.
Як купувати товар?
- Після того, як клієнт оформив попереднє замовлення через MyDutyfree, інформація про обрані товари надходить до магазину. Касири завчасно збирають покупку, і мандрівник зможе забрати вже готову покупку після паспортного контролю в аеропорті чи на прикордонному КПП.
Як можна розраховуватися за покупку?
- Оплата відбувається вже в магазині, після того, як клієнт перевірить усі товари замовлення. Сплачувати можна гривнями, доларами, євро та рублями, а також банківськими картками.
Коментарі