Переваги кожного матеріалу будемо оцінювати за 5-бальною системою. Хто набере більшу кількість очок - той і переможець.
Використовуємо скорочення:
• металочерепиця (Мч);
• бітумна черепиця (Бч), її синоніми: гнучка черепиця, м'яка покрівля, покрівельна плитка.
Вага
Середня вага металочерепиці 4,5 кг/м2. Покрівельна плитка трохи важча: 8,5 кг на кв.м. Вона доповнена фанерою, яка важить в середньому 6 кг/м2. В сумі отримуємо 14,5 кг. Різниця в 10 кг здається істотною, насправді це не так. При сніговому навантаженні близько 200 кг на кв.м цифра 10 незначна. Особливо, якщо при монтажі дотримані всі будівельні норми, а крокви мають потрібний перетин. Єдиний недолік - доставка гнучкої черепиці обійдеться дорожче.
Бали: Мч - 5, Бч — 4.
Звукоізоляція
Дана ознака залежить від товщини покрівельного покриття. Для бітумної покрівлі цей показник дорівнює 1,5 см (разом з фанерою), для металочерепиці— 0,5 мм. Металевий дах, який можна глянути тут, буде шуміти менше, якщо збільшити товщину утеплювача.
Бали: Мч - 3, Бч — 5.
Відходи
Тут бітумна черепиця поза конкуренцією. Нею можна облаштовувати найскладніші покрівельні поверхні, наприклад, купола. При цьому відходи в покрівельної плитки складуть 5%, а в металочерепиці 45%.
Оцінка: Мч - 2, Бч - 5.
Практичність
Перемога за м'якою покрівлею. По ній можна ходити, при необхідності замінити гонт, простіше виконуються роботи з установки мансардного вікна, примикань, труб і т.д. Гнучка черепиця має шорстку поверхню, тому сніг на ній тане повільно, а не сходить у вигляді лавини.
Бали: Мч - 2, Бч — 5.
Вартість
Покрівельна плитка обходиться дорожче ніж металочерепиця на 35% і то за рахунок суцільної основи, на яку вона встановлюється.
Очки: Мч - 5, Бч - 2.
Довговічність
Обидва матеріали в середньому служать близько 30 років. Якщо металочерепиця раніше цього терміну вийшла з ладу, значить, її неправильно монтували.
Бали: Мч - 4, Бч - 5.
Монтаж
Обидва види укладаються досить просто. Але покрівельна плитка вимагає більше часу на монтаж, що підвищує вартість робіт приблизно на чверть. Тому перемога за металочерепицею.
Оцінка: Мч - 5, Бч - 3.
Зовнішній вигляд
Деяким людям бітумна черепиця яку можна подивитися тут нагадує руберойд. Їм також не подобається ні її склад, ні її фактура. А про довговічність м'якої покрівлі терміном в 30 років вони взагалі не вірять. Так розмірковує наш український менталітет. Метал здається міцнішим, надійнішим і, звичайно, довговічнішим. В американського і канадського споживача зовсім інші переваги. Але нехай переможе металочерепиця через більшу схожість з керамічною покрівлею. Адже обидва матеріали імітують саме її.
Оцінка: Мч - 5, Бч — 4.
Підпокрівельний простір
Покрівельний пиріг практично однаковий. Якщо його підготували під металочерепицю, а крок обрешітки склав 0,35 м, то він підійде (з постеленою фанерою) і для покрівельної плитки. І навпаки, якщо планували укладати м'яку покрівлю, але передумали, досить перебити обрешітку (при кроці, некратному 0,35 м).
Бали: Мч - 5, Бч - 4.
Монтаж на складних покрівельних поверхнях
За цим показником у бітумної черепиці практично немає обмежень, чого не скажеш про металочерепицю. Покрівельна плитка також відкрила море можливостей для архітекторів.
Очки: Мч - 2, Бч — 5.
Пора підвести підсумки:
Сума балів:
• Металочерепиця - 38;
• Гнучка черепиця - 42.
Але вибір за вами!
Коментарі