вівторок, 22 лютого 2022 15:06

Архітектурне київське бюро TMV відкриває нові напрямки в ексклюзивному проектуванні заміських будинків

Щорічно в Україні зростає число тих, хто будує свої заміські будинки, вважаючи за краще жити в більш спокійній обстановці. Як правило ті хто зважилися на таке будівництво не володіють знаннями і навичками в архітектурному проектуванні, і не в змозі самостійно розробити проект будинку.

  Заміські будинки краще проектувати індивідуально
Заміські будинки краще проектувати індивідуально

Грамотний проект будинку зможе розробити тільки організація в якій працюють фахівці різних напрямків. Зокрема, архітектори, інженери будівельних спеціальностей, технологи, теплотехніки, працівники мають навички в геологічній експертизі.

Початок створення проекту будинку грунтується на задумах і побажаннях замовника. На цьому етапі поки рано говорити про матеріали, комунікації та їх підключення. Опис замовником поверховості, кількості кімнат, зразкове розташування службових приміщень дає проектувальнику можливість створити попередні Візуальні проекти будинків 3D, для подальшого спільного обговорення. При обговоренні майбутнього будинку замовнику бажано вказати наявність дітей, або в перспективі планованих, також будуть проживати в цьому будинку пенсіонери і т. д.. В який час будинок буде населений, постійно або сезонність зима/літо. Після затвердження замовником технічного завдання на розробку проекту, в першу чергу, необхідно приступити до обстеження ділянки майбутнього будівництва. Результатом такого обстеження можуть стати зміни в Технічному завданні.

Геологічна експертиза

якісні проекти будинків не можуть обійтися без геологічної розвідки земельної ділянки та прилеглого ландшафту. Комусь може здатися зайвим цей етап проектування, але в перспективі таке обстеження допоможе уникнути багатьох проблем з будинком (тріщини в результаті просідання фундаменту, підвищена вологість підвалу і першого поверху і т.д.). Також від визначення типу грунту на даному етапі безпосередньо залежить вибір виду фундаменту. Ретельне обстеження прилеглого ландшафту з топографічною зйомкою допоможе проектувальнику правильно розташувати як весь будинок в цілому, щодо меж ділянки, так і кількість дверей і віконних прорізів в будинку.

Архітектурний проект

Після завершення геологічної експертизи, і уточнити основні схеми будинку з замовником проектувальник може приступити до розробки архітектурного проекту. Цей проект включає в себе загальну поверхову планування будинку, дизайн фасаду, архітектурні розрізи, пояснювальну записку. Замовнику потрібно ретельно вивчити всю надану документацію, тому, що на цій основі в подальшому буде розроблятися будівельний проект.

Будівельний проект

Заключним етапом проектування нового будинку є розробка будівельного проекту. В результаті створення будівельного проекту замовник отримує креслення розташування і підключення всіх технічних комунікацій (електрообладнання, системи опалення, вентиляції, водопостачання та каналізації, пожежної безпеки), проект перекриттів, покрівлі, утеплення, повний перелік матеріалів, всі технічні розрахунки і т. п. Вся документація повинна бути розроблена з урахуванням нормативів архітектурного і будівельного проектування, і актуалізована з вимогами державних органів.

  Заміські будинки краще проектувати індивідуально
Заміські будинки краще проектувати індивідуально

Мабуть, цей проект безпосередньо впливатиме на терміни і якість будівництва. Будь-яка помилка в цьому проекті може привести до додаткових витрат, як фінансовим, так і тимчасовим.

Зараз на ринку багато приватних осіб, і компанії пропонують замовнику готові, типові проекти будинків, в яких як правило не враховуються дані геологічної експертизи земельної ділянки. Бажання замовити проект якомога дешевше, в подальшому призводить до додаткових проблем. Але заміські будинки переважно проектувати індивідуально, і при виборі організації для розробки проекту основну увагу потрібно звертати на досвід роботи в даному виді діяльності.

Зараз ви читаєте новину «Архітектурне київське бюро TMV відкриває нові напрямки в ексклюзивному проектуванні заміських будинків». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути