
Чимало великих художників сучасності не раз чули від своїх батьків, що малювання – це примха і нікому не потрібне захоплення.
Але чи це так? На жаль, якась частина серйозних дорослих людей дотримується такої теорії. Хоча вчені давно довели: малювання дуже корисне в повсякденному житті, навіть для тих, хто не планує ставати художником.
Малювання як терапія для душі
Чи помічали ви у фільмах про лікарні для душевнохворих, що там завжди є художня терапія? Зіставивши факти, можна вирішити, що уроки малювання допомагають зцілюватися людям з серйозними захворюваннями, то вони будуть корисні і тим, хто просто втомився, перенервував, забігався, перестав радіти дрібницям. І це не буде помилкою.
Художник – це творча професія. Вона вимагає від людини постійної уваги, але не напруженої, а розслабленої. Помічаючи дрібниці, складаючи їх, перетворюючи, художник створює на картині власне бачення світу. Малювання на кшталт медитації, тільки зосередитися на ньому значно простіше.
За допомогою картин можна боротися зі страхами. Досить просто намалювати їх, а після порвати. Або залишити на видному місці, щоб відчувати свою перевагу. Адже ви – жива людина, а страх всього лише малюнок. Подібним чином можна скидати напругу і злість. Візьміть маркери і поводіть по папері. Ви відчуєте, що злість відходить на другий план.
Малювання як спосіб тренування
Для маленької дитини намалювати щось значить спробувати скоординувати свої рухи, розвиваючи дрібну моторику. А малювання невідомого науці предмета або виду – розвиток фантазії. Але не тільки діти можуть отримати реальну користь від переміщення кисті на папері.
Займаючись створенням картин, навіть непрофесійно, ви розвиваєте:
• Смак. Не тільки мистецький, хоча і його теж. Ви розвиваєте смак у всьому, вчіться бачити красу, поєднувати кольори, подавати людей (і себе!) в найбільш вигідному світлі;
• Уважність. Ви помічаєте деталі, починаєте розуміти, як невеликі дрібниці можуть суттєво змінити відчуття від людини або ситуації;
• Пам'ять. При створенні малюнка, особливо з натури, ви незмінно стикаєтеся з запам'ятовуванням сотні дрібних елементів, які потрібно передати на картині. Розвиваючи візуальну пам'ять, ви покращуєте пам'ять в цілому.
Малювання як спосіб спілкування
Відвідування художніх секцій – один із способів завести знайомства в дорослому віці. Але навіть займаючись самостійно, ви незабаром виявите, що у вас з'явилися нові знайомі. Завдяки заняттям у вас з'являється нова тема для розмови з людьми, а ваші роботи цілком можуть притягувати цікавих знайомих.
Уроки малювання можуть стати справжнім порятунком і ліками для виснажених нервів. І не бійтеся, що у вас не буде виходити. Малювання – це не про досягнення, це про свободу. Свободу вираження своїх емоцій і бажань. Так що сміливо беріться за фарби або хоча б за фломастери, і починайте творити.
Коментарі