
Науковець і практикуючий стоматолог 30-річний Мирослав Гончарук-Хомин з Ужгорода вважає, що передусім можливості молодих вчених повинні базуватися на власних задатках та обмеженнях, а не державних механізмах регулювання чи розподілу грантів.
"Для того, щоб наука швидше й краще розвивалася, потрібно щось вирішувати особисто. Свого часу в мене теж була невелика творчо-наукова криза. Мав певні напрацювання, але через бюрократичні нюанси не міг їх реалізувати в Україні. Для себе ці питання вирішив завдяки міжнародній співпраці",- розповів Гончарук-Хомин кореспонденту Gazeta.ua.
П'ять років він тісно співпрацює з турецькими колегами, а два роки тому почав спільні проєкти з бразильськими науковцями, також налагодив зв'язки зі Спілкою цифрової стоматології в Італії.
"Коли на міжнародному рівні твої ідеї є актуальними й цікавими, то питання щодо проблем їх реалізації в Україні просто відпадає. Знаходячи ресурс для презентації, подання і поширення свого доробку на міжнародному рівні, виводиш українську складову науки на вищий щабель", - вважає Мирослав.
"Українську сторону науки представляють певні особистості. Звісно, підтримка потрібна кожному, але насамперед кожен і є своєю власною запорукою успіху. На міжнародному рівні все відбувається через чесну конкуренцію і впирається лише у власні можливості науковців та сильні й слабкі сторони їхніх міжнародних проєктів. Якщо на міжнародному рівні в тебе щось не вдається – це твоя особиста проблема, і її потрібно вирішувати. А якщо щось не вдається в Україні – то всі одразу говорять про бюрократичні моменти і забувають про власні зусилля", - додав Гончарук-Хомин.
Повний текст розповіді Мирослава Гончарука-Хомина читайте у свіжому номері журналу "Країна" за 19 серпня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від опери до IT: 15 особистостей, які прославили Україну у світі
Наприкінці липня 12 молодим науковцям Національної академії наук призначили іменні стипендії Верховної Ради. Щомісяця отримуватимуть грошову виплату в розмірі п'яти прожиткових мінімумів. Серед стипендіатів доктор біологічних наук, провідний науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАН України Олександр Солдаткін.
Коментарі