Українську журналістську спільноту чинна влада все більше штовхає до різних показових дій із захисту своїх прав і інтересів, що аж ніяк не сприяє конструктивному діалогу.
Про це Gazeta.ua сказала виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар, коментуючи реакцію і дії прем'єр-міністра Миколи Азарова у відповідь на мовчазну акцію протесту журналістів на засіданні уряду в середу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова медіа-профспілки закликає ВР виділити кошти "на лікування здичавілого Азарова"
"Це просто вкотре засвідчує невміння цивілізовано реагувати на такі акції з боку представників української влади. Немає розуміння, які стосунки мають бути між пресою і владою у демократичній, цивілізованій державі. Я думаю, що це, на жаль, точно не сприяє надалі конструктивним стосункам. А ці стосунки потрібні як пресі, так само вони потрібні і владі", – наголосила медіаексперт.
За її словами, нині все менше залишається можливостей для конструктивного діалогу між владою та представниками засобів масової інформації.
"Якщо міністр Захарченко обіцяє мені зустріч із журналістами, а потім просто відмовляється від свого слова... Якщо прем'єр отак от реагує на абсолютно нормальну поведінку журналістів із привертання уваги до цієї проблеми з його боку, то в нас усе менше лишається можливостей для якогось конструктивного вирішення. Журналістську спільноту все більше штовхають до якихось більш показових дій у контексті захисту своїх інтересів і прав", - підкреслила Сюмар.
Нагадаємо, під час засідання уряду 22 травня з десяток журналістів розвернулися до міністрів спинами, на яких було написано "Сьогодні журналістка! Завтра – ваша дружина, сестра, донька. Дійте!". Через цю акцію протесту проти бездіяльності правоохоронних органів щодо побиття журналістів на мітингу 18 травня прем'єр Азаров вигнав представників ЗМІ із зали засідань уряду, а також позбавив їх акредитації у Кабміні.
Коментарі
7