Якщо буде скасовано прохідний бар'єр на виборах до Верховної Ради, це розбалансує парламент і зробить з нього нестабільний орган влади.
Про це у коментарі Gazeta.ua заявив політолог Олексій Гарань, коментуючи ідею спікера парламенту Володимира Литвина скасувати 3% прохідний бар'єр до ВР.
"Якщо йдеться про те, що будуть вибори за партійними списками, але при цьому буде скасовано прохідний бар'єр, це призведе до того, що парламент буде погано структурований. Бо пройде багато дрібних партій", - пояснив Гарань.
На його думку, такий поворот подій дозволить маніпулювати подібним складом парламенту.
"Він буде нестабільним. Якщо буде знижено прохідний бар'єр, то до ВР потраплять маргінальні, радикальні сили з обох флангів, що теж призведе до нестабільності", - додав експерт.
За його словами, загальна політологічна теорія передбачає, що прохідний бар'єр дозволяє стабілізувати і структурувати роботу парламенту. Але, разом з тим, цей бар'єр має бути у розумних межах.
"В Україні був 4% прохідний бар'єр, потім стало 3%. Ми бачимо, що за результатами двох останніх парламентських виборів з 3% бар'єром утворилось п'ять політичних фракцій. І це нормально. Можна підняти бар'єр і до 4%. Але 5%, можливо, вже буде забагато, оскільки це дасть преференції одній-двом політсилам", - резюмував Гарань.
Нагадаємо, раніше спікер ВР Володимир Литвин виступив за скасування прохідного бар'єру до парламенту.
Коментарі
1