Ексклюзиви
неділя, 22 вересня 2024 15:52

Зеленський сказав, чому став більш відкритим у питанні переговорів

Зеленський сказав, чому став більш відкритим у питанні переговорів
Президент Володимир Зеленський сказав, що у його мисленні не відбулось жодних змін. Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський пояснив, чому став більш відкритим у питанні переговорів з Росією.

Він сказав, що у його мисленні не відбулося жодних змін, передає The New Yorker.

"Це тому, що перемога – це справедливість. Справедливою є та перемога, результат якої задовольняє всіх - тих, хто поважає міжнародне право, тих, хто живе в Україні, тих, хто втратив своїх близьких і рідних. Для них ціна висока. Для них ніколи не буде виправдання тому, що зробили Путін і його армія. Ви не можете просто зашити цю рану, як хірург, тому що вона у вашому серці, у вашій душі. І тому ключовим нюансом є те, що хоча справедливість не закриває наших ран, вона дає можливість світу, який ми всі визнаємо справедливим. Це несправедливо, що в когось відібрали сина чи доньку, але, на жаль, ця несправедливість має остаточний характер і повернути їх неможливо. Але справедливість принаймні дає певне завершення", - зазначив президент.

Зеленський сказав, що Кремль взагалі не має бажання припиняти бойові дії на будь-яких розумних умовах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський назвав єдину модель переговорів з Путіним, яка наразі можлива

"Якщо світ об'єднується проти нього, він вдає зацікавленість у діалозі - "Я готовий домовлятися, давайте це зробимо, сядьмо разом", - але це лише розмови. Це порожня риторика, вигадка, яка заважає світу стояти разом з Україною та ізолювати Путіна. Він удає, що відкриває двері для діалогу, а ті країни, які прагнуть геополітичного балансу, наприклад Китай, а також деякі інші азіатські та африканські держави, кажуть: "О, бачите, він нас чує і готовий вести переговори". Але це все лише видимість. Зі свого боку ми бачимо, в яку гру він веде, і змінюємо підходи до припинення війни", - каже Зеленський.

Там де Москва веде порожню риторику, Київ пропонує реальну формулу встановлення миру. Це конкретний план.

"Якщо ми повернемося на два роки назад, на саміт G20 в Індонезії, у своєму відеовиступі я представив нашу формулу миру. З тих пір я досить послідовно заявляю, що росіяни блокували всі наші ініціативи з самого початку і продовжують це робити. І я сказав, що будь-який переговорний процес буде невдалим, якщо він буде з Путіним або з його оточенням, які є його маріонетками. Всі казали, що ми маємо допустити можливість якогось діалогу. І я сказав їм: "Дивіться, ваше враження, що Путін хоче закінчити війну, помилкове. Це потенційно фатальна помилка, яку ви робите, я вам кажу", - наголосив голова держави.

Зі свого боку Україна має демонструвати, що її бажання до переговорів справжнє. Але потрібно бути конструктивними. Можна провести саміт, на якому розроблять мирний план. Далі пропозицію передадуть росіянам.

"Ми напишемо план і передамо його росіянам. Вони могли б сказати: "Ми готові говорити", а потім у нас би був другий саміт, на якому вони б сказали: "Ця ваша формула, ми з нею згодні". Або, як альтернатива, "Ми не згодні. Ми вважаємо, що має бути так і так". Це називається діалогом. Але щоб це відбулося, потрібно підготувати план без росіян, тому що, на жаль, вони, здається, думають, що у них є якась червона картка, як у футболі, що вони можуть затримати і заблокувати все. Але наш план - він готується", - підсумував Зеленський.

Війну Росії проти України міг би завершити всього один телефонний дзвінок. Залежність РФ від Китаю дійшла до того, що китайський лідер Сі Цзіньпін міг би припинити війну просто подзвонивши Володимиру Путіну, заявив президент Фінляндії Александр Стубб в інтерв'ю Bloomberg.

Зараз ви читаєте новину «Зеленський сказав, чому став більш відкритим у питанні переговорів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути