субота, 06 грудня 2025 20:55

Зеленський провів телефонну розмову з представниками Трампа щодо завершення війни

Зеленський провів телефонну розмову з представниками Трампа щодо завершення війни
Президент обговорив із Стівом Віткоффом і Джаредом Кушнером подальші кроки до миру. Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову зі спецпредставником Дональда Трампа Стівом Віткоффом та радником президента США Джаредом Кушнером.

Основною темою обговорення стало завершення війни. Про це глава держави повідомив у Telegram.

За словами Зеленського, до розмови також долучилися секретар РНБО Рустем Умєров та начальник Генерального штабу ЗСУ Андрій Гнатов.

"Ми приділили увагу багатьом аспектам і доволі швидко обговорили ключові речі, які можуть гарантувати закінчення кровопролиття та зняти загрозу третього вторгнення Росії, а також загрозу невиконання Росією її обіцянок, як це вже не раз було в минулому", - наголосив президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В США відбувся черговий етап "мирних переговорів": Умєров підбив результати зустрічі

Зеленський зауважив, що Україна готова й надалі відкрито взаємодіяти зі Сполученими Штатами, щоб реально наблизити мир.

"Домовилися про наступні кроки, формати розмови з Америкою. Дякую президенту Трампу за такий інтенсивний підхід до перемовин", - зазначив він.

Глава держави додав, що очікує від Умєрова та Гнатова детальний звіт, адже не всі питання можна обговорити по телефону.

"Потрібно детально попрацювати з командами над ідеями і пропозиціями. Наш підхід - усе має бути здатним спрацювати, кожна важлива річ для миру, безпеки та відбудови", - підсумував він.

8 грудня Зеленський проведе зустріч із президентом Франції Емманюелем Макроном, прем'єром Великої Британії Кіром Стармером та канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом.

Під час переговорів сторони обговорять ситуацію в Україні та перебіг мирних консультацій за участі США як посередника.

Французький лідер різко засудив чергові російські удари й закликав партнерів посилити тиск на Кремль. Він наголосив, що без міжнародних гарантій безпеки стійкий мир в Україні неможливий, а нинішня ситуація має наслідки для всієї європейської безпеки.

Зараз ви читаєте новину «Зеленський провів телефонну розмову з представниками Трампа щодо завершення війни». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути