вівторок, 10 грудня 2019 11:50

Зеленський отримав перемоги у Парижі, але є один мінус - ЗМІ

Зеленський отримав перемоги у Парижі, але є один мінус - ЗМІ
Україна, Німеччина та Франція діяли на переговорах спільно, вказує журналіст. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський уникнув провалів на "нормандських переговорах". Україна поїхала з Парижа з перемогами. Не карколомними, але тактичними.

Те, що канцлерка Німеччини Ангела Меркель підтримала Зеленського щодо змін Мінських домовленостей, є дуже доброю новиною, пише редактор "Європейської правди" Сергій Сидоренко.

Дослівне прочитання "Мінська" каже, що вибори у ОРДЛО відбуваються без контролю за кордоном. Але це не має сенсу, заперечує українська влада, бо це означатиме, що кордон прозорий для російських ДРГ, найманців та боєприпасів. Чесні вибори за таких умов неможливі, вважає Україна.

Берлін цю позицію повністю підтримав. Париж – принаймні не став проти цього.

Цей епізод важливий не лише як ілюстрація міжнародної підтримки України Заходом, у якій не всі були впевнені. Ще важливішим стало те, що ця червона лінія непорушна і для президента Зеленського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Нормандські переговори". Хронологія

Однак президент України та його команда перед "Нормандією" поширювали невиправданий оптимізм та впевненість у тому, що президент РФ Володимир Путін невідкладно поступиться щодо кордону, "здасть" маріонеткові "республіки" чи виведе російську армію з окупованого Донбасу. А тому вина за створення зависоких очікувань у частини суспільства лежить саме на президентській команді, пише журналіст.

До тактичних перемог Зеленського він відносить:

повернення полонених, яких утримують бойовики на Донбасі, до кінця року;

"Нормандська четвірка" домовилась розширити мандат спостережної місії ОБСЄ. Зараз ОБСЄшники спостерігають за обстрілам лише у світлий час доби. Це робить їхні звіти мало пов'язаними із реальністю, адже бойовики, як правило, ведуть обстріли українських позицій уночі. Якщо Путін виконає цю домовленість і Росія перестане блокувати зміну правил роботи місії – ситуація на Донбасі може принципово змінитися. Оголошені перемир'я (принаймні, в той період, коли вони потрібні Росії) стануть повноцінними, а не лише "денними".

Важливо, що подальші газові переговори повернуться до тристороннього формату, за участі ЄС. Принаймні, у цьому запевняє виконавчий директор Нафтогазу.

Але є одна сфера, в якій Україна в Парижі показала себе геть погано. Ця сфера – інформаційна, вважає журналіст.

"Маючи унікальні стартові позиції щодо підтримки західних партнерів, дату проведення саміту, яка співпала з іміджевими проблемами Росії, маючи потужну групу журналістів у Парижі – наша офіційна делегація примудрилася вчисту програвати росіянам у інформаційній війні.

Ця проблема для чинної влади не нова. Та попри її повторення, офіс Зеленського – чи то помилково, чи то свідомо – взагалі не намагається вести свою інформаційну політику, а лише реагує на картину дня, задану росіянами. У той час як російські журналісти отримували інформацію про деталі переговорів, коментарі та "зливи" з закритих зустрічей у Єлисейському палаці – українським журналістам виявилося простіше дізнаватися деталі у французької сторони.

І чомусь Банкову не турбує, що це – ідеальне тло для запуску фейків в український інформаційний простір", - пише Сергій Сидоренко.

Росія віддасть борг у $3 млрд газом. Про це сказав президент України Володимир Зеленський після завершення переговорів учасників "нормандського формату" в Парижі.

Зараз ви читаєте новину «Зеленський отримав перемоги у Парижі, але є один мінус - ЗМІ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути