Ексклюзиви
вівторок, 16 червня 2020 14:37

Заробітчан хочуть захистити окремим законом

Заробітчан хочуть захистити окремим законом
Український трудовий мігрант більше не буде сплачувати гроші компанії-посереднику, пропонується у проєкті закону. Фото: Reuters

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт "Про захист трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством у працевлаштуванні за кордон".

За документ у вівторок проголосували 248 народних депутатів, пише "РБК-Україна".

Пропонується заборонити компаніям, що працюють y сфері міжнародного працевлаштування, отримувати кошти з потенційного шукача роботи за працевлаштування за кордон.

Також - адміністративну відповідальність за порушення такими компаніями заборони на стягнення з громадян будь-яких гонорарів, комісійних та інших винагород за посередництво у працевлаштуванні в Україні або за кордоном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки українці заробляють у Польщі: названі найперспективніші професії

У разі ухвалення закону український трудовий мігрант більше не сплачуватиме гроші компанії-посереднику за вакансію; а на порушників накладатимуть штраф (2-5 тис. неоподатковуваних мінімумів).

"Шахрайство суттєво зменшиться, адже більшість нечесних бізнесменів заробляють на тому, що беруть наперед гроші за вакансію зі здобувачів, а потім чи просто зникають з грошима чи відправляють людей незрозуміло куди", - сказано у пояснювальній записці.

У випадку, якщо компанія-посередник буде погано працювати, брехати здобувачу про вакансію та умови роботи, то не отримає від роботодавця свою оплату.

За даними Світового банку, українські заробітчани перерахували додому $15,8 млрд.

Зараз ви читаєте новину «Заробітчан хочуть захистити окремим законом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути