Найбагатшою територіальною громадою виявилася Троїцька Дніпропетровської області.
Вона мала майже 18 тис. грн власних доходів на одного мешканця, хоча середній показник на всіх ОТГ становить 2700 грн.
Лише в 12-ох громадах (це менше 2%) дохід на одну особу перевищував 10 тис. грн, пише Ліга.net
У топ-10 громад також увійшли Сенчанська (Полтавщина), Слобожанська, Вербківська, Богданівська, Гречаноподівська (Дніпропетровщина), Боратинська (Волинь), Оліївська (Житиморщина), Шахівська (Донеччина), Степанецька (Черкащина).
Що більше людей у громаді працюють та отримують порівняно великі зарплати, то більше громада отримує доходу у вигляді відрахувань податку з доходів фізичних осіб.
Щоправда, заробляти можна не лише на ПДФО. Сенчанська має природні ресурси, які "годують" її бюджет рентними платежами. А Гречаноподівська заробляє, надаючи землі в оренду.
Мешканці великих міст виявляють бажання отримувати послуги в громадах, а деякі – навіть змінити місце проживання на передмістя. У Боратинській ринок біля підприємства "Кромбег енд Шуберт" і сільський спорткомплекс визнано найкращими у Східній Європі, а дитсадок – найкращим сільським дитсадком в Україні. У Глобинській започаткували місцеву програму підтримки молодих спеціалістів, що передбачає надання службового житла молодим фахівцям, які погодяться працювати у громаді.
Ощадливість і раціональне використання коштів. Саме це є проявом вдалого менеджменту. В успішних громадах видатки на управлінський апарат коливаються в межах 12–15% обсягу власних доходів (за умовного нормативу 20%).
Крім того, чинником зниження "проїдання" доходів є системне впровадження енергоощадних технологій. У Слобожанській громаді утеплили всі багатоповерхівки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці тримають у скляних банках $100 млрд. Це 20 допомог МВФ
Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав децентралізацію "своєю ідеєю, яку реалізують".
Коментарі