вівторок, 08 листопада 2016 20:00

Закон про квоти українських пісень – початок мовної деколонізації України - Кириленко

Впровадження закону про частку українських пісень на радіо, який набув від сьогодні чинності, – це початок процесу мовної деколонізації України. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань, представник партії "Народний фронт" В'ячеслав Кириленко під час круглого столу, присвяченого впровадженню в дію норм закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій".

 

Урядовець назвав ухвалений закон "одним з тих камінців, з яких буде відбудована велика, потужна, міцна споруда національної ідентичності".

За словами В'ячеслава Кириленка, в цьому ж напрямку діють ухвалені раніше закони про люстрацію та декомунізацію. Але найголовніше, на його думку, це "розпочати в Україні процес деколонізації".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Радіостанції спроможні виконувати закон щодо частки українських пісень - Сюмар

"Це дуже і дуже складний процес. І ось цей закон про частку українських пісень на радіо і декілька інших законів, які були ухвалені до того і стосувалися інформаційного простору, кіно та кіновиробництва, - це значні справи, але лише ті справи, які ще на початку шляху. Тому що деколонізація передбачає багато системних дій, пов'язаних із відбудовою національної ідентичності", - заявив віце-прем'єр-міністр.

"Я вважаю, що це питання гуманітарне і національної безпеки. Одне з багатьох, які ми нарешті почали вирішувати. Вперше за 25 років з'явився такий склад депутатського корпусу, який може натиснути – з боєм, до речі, з багатьма попередніми голосуваннями і дискусіями – кнопки "за" цей закон", - підкреслив В'ячеслав Кириленко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "15 років на Донбасі не виступали українські виконавці, "паслись" лише російські"

Разом з тим, не зважаючи на успішний початок впровадження закону про частку українських пісень на радіо, віце-прем'єр-міністр наголосив на надзвичайній важливості подальшого моніторингу його виконання. За його словами, у цьому процесі мають брати активну участь не лише Нацрада з питань телерадіомовлення, але й громадськість.

Більше того, як зазначив представник партії "Народний фронт", українській владі слід продовжувати розробляти і впроваджувати закони, які посилюють і захищають державну мову та інформаційний простір загалом.

"Було доведено подіями 2014 року, що там, де є українська мова – є український суверенітет, там, де її зневажали, не поважали і знищували – там немає українського суверенітету, в тому числі і зараз. В цьому напрямку ми повинні рухатись, коли будемо виносити на розгляд парламенту нові законодавчі пропозиції", - резюмував В'ячеслав Кириленко.

Зараз ви читаєте новину «Закон про квоти українських пісень – початок мовної деколонізації України - Кириленко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути