субота, 18 червня 2011 12:59

Захід і Америка тримають Україну на короткому повідку - Лукашенко

Захід і Америка тримають Україну на короткому повідку - Лукашенко

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що Захід і США "тримають Україну на короткому повідку". Про це він заявив на прес-конференції в п'ятницю, повідомляє Белта.

За його словами, Білорусь хотіла б бачити Україну у складі Митного союзу та Єдиного економічного простору. Проте Лукашенко зазначив, що у вирішенні цього питання є ряд об'єктивних і суб'єктивних факторів.

На його думку, колишнє керівництво України "занадто далеко відвело країну від пострадянських інтеграційних процесів", до того ж Захід і Америка "тримають Україну, можна сказати, на короткому повідку".

"Україна зараз дотримується політики зони вільної торгівлі. Але Росія правильно ставить питання: а як же СОТ? Якщо обнулити мита по деяких товарах, то через Україну, як через чорну діру, до Росії і до нас можуть піти товари з ЄС, з Заходу і зруйнувати економічну стабільність", - вважає Лукашенко.

У зв'язку з цим, за словами президента, Білорусь відзначає необхідність введення групи вилучень з режиму зони вільної торгівлі, який буде формуватися в СНД, включаючи Україну. Лукашенко вважає, що поки немає підстав розраховувати на приєднання України до Митного союзу і ЄЕП.

"Але надія завжди помирає останньою. Ми все-таки хотіли б бачити Україну в Митному союзі", - підкреслив президент, додавши, що з цього питання думка білоруської сторони збігається з позицією керівництва Росії.

Лукашенко також констатував позитивну динаміку розвитку білорусько-українських відносин.

"Якоїсь настороженості у відносинах з Україною немає й бути не може", - резюмував він.

Раніше повідомлялося, Путін каже, що Україна має сама визначитися з Митним союзом.

Зараз ви читаєте новину «Захід і Америка тримають Україну на короткому повідку - Лукашенко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

10

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути