Усі лідери опозиції ведуть діалог із владою й часто бувають в Адміністрації президента, заявила радниця глави держави Ганна Герман. Це твердження спростували лідери "Фронту змін" Арсеній Яценюк, "Свободи" Олег Тягнибок, "Громадянської платформи" Анатолій Гриценко.
Насправді, спілкування між владою та опозицією нині відбувається неформально — наприклад, через старих друзів, які опинилися по різні боки барикад.
Про це Gazeta.ua розповів політолог "Першої рейтингової системи" Михайло Басараб.
"Представники влади та абсолютна більшість опозиціонерів становлять клуб так званої політичної еліти держави. Мають єдине уявлення про політику та своє місце в ній. Вони відрізняються лише номінальною причетністю до різних таборів. Біда держави в тому, що політики переважно сприймають свою діяльність не як почесний обов'язок, а як бізнес, процес особистого збагачення. У цьому їх розділяє лише конкуренція за контроль над державними ресурсними потоками чи створенням протекції для свого бізнесу".
Однорідність та світоглядну близькість різних таборів яскраво демонструють "тушки".
"Про світоглядну близькість провладних й опозиційних політиків свідчить і те, що за ширмою палких публічних дискусій вони подекуди підтримують теплі неформальні стосунки. Про їхню однаковість зрештою можна судити за переміщенням "тушок" — депутатів, які бігають від фракції до фракції з кожною зміною влади", - зазначив Басараб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сестра Льовочкіна зустрічається з "бютівцем"
"Доходить до курйозів. На шпальти газет потрапляє романтична переписка між депутаткою від Партії регіонів та близьким соратником Юлії Тимошенко. Відомо про бізнес-тандем опозиціонера Миколи Мартиненка і "тушки" Давида Жванії. Перебування в різних політичних таборах не заважало вести спільний бізнес Рудьковському та Шуфричу. Були й спільні наміри Тимошенко та Януковича здійснити конституційний переворот влітку 2009-го. Тимошенко потім публічно визнала, що в такий спосіб хотіла змінити правила гри, аби перетворити президентські вибори на формальність", - продовжив він.
"Регіонали" намагаються знищити опозицію, щоб ті не зайняли "тепленькі" місяця після них.
"Зараз публічна конкуренція загострилася. Маючи однакове уявлення про політику як про вид бізнесу, люди при владі хочуть знищити опозиціонерів, щоб ті не змогли повернутися на їхнє місце", - впевнений політолог.
Коментарі
24