Пʼятниця, 18 березня 2011 22:48

За рік рейтинг Януковича на Донеччині знизився з 21% до 5%

За рік рейтинг Януковича на Донеччині знизився з 21% до 5%

На Донеччині росте невдоволення діяльністю посадовців від Партії регіонів. За даними Донецького центру політологічних досліджень, рейтинг особисто Віктора Януковича на його малій батьківщині знизився за останній рік з 21% (грудень 2009) до 5% (лютий 2011). При цьому більшість донеччан вважає, що в нинішній ситуації жодна політична сила не відстоює їхні інтереси. Чи призведуть ці тенденції до масштабних акцій непокори?

У Донецькій області, що вважається основним електоральним полем Партії регіонів, падає рейтинг провладної політичної сили. У грудні 2009 року 29% донеччан, опитаних соціологами, вважали, що Партія регіонів відстоює їхні інтереси. На сьогодні цей показник знизився до 22%.

На Донеччині втрачає підтримку і чинний Президент Віктор Янукович, за якого рік тому проголосували 90% жителів регіону. Нині лише 5% опитаних вважають, що Президент опікується їхніми проблемами.

Соціологи помітили різке зростання протестних настроїв серед жителів області.
"Перша тенденція – це чітке зростання невдоволення владою. Це суттєве зменшення кількості тих, хто підтримує владу і по Україні в цілому, і у нас, і суттєве збільшення кількості тих, хто невдоволений діями влади", – зазначив керівник Донецького інституту соціальних досліджень і політичного аналізу Володимир Кіпень.

Не довіряє жодній політичній силі на сьогодні 61% донецьких виборців. При цьому цифра не конче відображає ситуацію, а реальні протестні тенденції можуть бути ще глибшими, адже останнім часом на Донеччині почастішали акції непокори, каже представник Комітету виборців Олександр Клюжев.

Хоча останні протести проти закриття шкіл і підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, на думку соціологів, не підуть далі локального рівня.

А реально підняти населення може лише значне погіршення соціально-економічної ситуації, впевнений голова Центру політологічних досліджень Кирило Черкашин.

"Соціальний вибух у нашому регіоні і на Південному Сході буде, якщо ситуація стане неможливою для більшості населення в плані економічному. Поки що таких тенденцій немає", – каже експерт.

При цьому він стверджує, що кількість тих, хто готовий вийти на несанкціоновані протести, сьогодні на Донеччині у п'ять разів більша, ніж восени 2004 року, напередодні Помаранчевої революції.
Зараз ви читаєте новину «За рік рейтинг Януковича на Донеччині знизився з 21% до 5%». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

9

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 14593
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода