Після підписання домовленостей у Мінську для України є важливим перевести воєнний конфлікт на Донбасі у ненасильницький.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.
За словами експерта, хоча дводенні переговори у Мінську були драматичними, проте не стали такими, що вирішують кризу на Донбасі.
"Це величезна проблема, яку просто так, швидко за тиждень чи навіть за рік не вирішиш. А збройний конфлікт дуже страшенно відтягує ресурси. А сьогодні вони потрібні не лише для модернізації армії, але і всієї української системи. Щоб сюди могли прийти інвестиції, щоб люди повірили в зміни", - зауважив Семиволос.
Однак, за словами експерта, Росія не зацікавлена у припиненні вогню: "Тому що це конфлікт з протилежної сторони. Ці території потрібні для дестабілізації і нав'язування такої форми правління, з якою Україна не зможе рухатись вперед".
"Домовленності будуть виконуватись у певній мірі. Очевидно, як і після першого меморандуму. Ми вже стикалися з тим, що всі домовленості були проігноровані і бойові дії тривали і далі. Стверджувати про те, що це (реалізація домовленостей - ред.) може статися найближчим часом і все буде імплементовано - це дуже і дуже оптимістично", - сказав експерт.
На думку Семиволоса, останні результати переговорів можуть свідчити про взяття тактичної паузи: "І очевидно, що ситуація знову буде загострюватись, але за декілька місяців".
"Для нас дуже важливо перенести цей конфлікт до ненасильницького. А щоб це зробити, нам треба закрити кордон. Нам необхідно, щоб були виведені збройні підрозділи Російської Федерації з території України. Тоді буде легше домовлятися з регіонами", - зазначив експерт.
Нагадаємо, що сьогодні президент Петро Порошенко заявив, що на переговорах у Мінську були досягнуті домовленості про виведення всіх іноземних військ з України. Також з 15 лютого повинен бути припинений вогонь, а протягом 19 днів мають бути звільнені всі заручники.




















Коментарі